Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mrtva znaska guttiek

ahojte chcem sa opytat co sa mohlo stat mojej znaske guttat.Samica mi nakladla 21.6.2008 a inkuboval som na vermikulite pri teplote 28 stupnov.Prve mlada vyliezlo 20 augusta a ma dve hrcky na chrbte.Dalsie mlade nevyliezli a tak som dnes 24.8. narezal jedno vajce a bolo v nom mrtve mlade a tak som postupne narezal aj dalsie a v nich dalsie mrtve jedince.Vajcia boli znacne dekalcimizovane nakolko samica pocas celej gravidity nejedla.
[http://i109.photobucket.com/albums/n62/tommyduska/D SCF1164.jpg]

vidím že hodně lidí používá vermikulit perlit ajiné keramické substráty skoušel jsem ho na inkubaci c. helena a nemohl jsem najít vhodnou vlhkost bud byla nízká nebo vysoká vrátil jsem se k rašeliníku a maximální spokojenost používm plastové krabičky do které dám vrstvu mechu na ni naskládám vajíčka a přikriju vrstvou mechu i když je víčko krabičky orosené tak mech brání nadměrnému zvlhnutí vajíček zvrchu jednou týdně krabičky prohlížím podle potřeby narosím a fungovaloto/krabičky mají zboku dírky/já jsem se prostě s keramikou nezžil inkubuji pouze hady u ještěrů je to asi trochu jinačí