Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem založení terárka pro regiusku

Ahoj všem, jsem tady poprvé a chtěl bych se zeptat na pár věcí
1. Chci rozdělit terárko na dvě části,jedna sušší a na vyhřívání a druhá chladnější a vlhčí. Zajímalo by mně jestli do té suché části můžu dát písek a jaký(říční, křemičitý)
2. Každý tady píše že mu daný substrát vydrží různou dobu, znamená to tedy,že ho musím kompletně vyměnit jednou za nějaký čas, nebo stačí odstranit exrementy a případně trochu doplnit?
3. Na pozadí a jednu boční stěnu chci dát korkové desky, hodně se mi to líbí a chci se zeptat zdali s tím nemá náhodou nějaké špatné zkušenosti abych si je případně ušetřil sám.

Jenom doplním,že to bude moje první terárium i had. Děkuji všem za případné odpovědi

loading...

Ahoj, takže já to vidím takhle;-)
1. používám směs písku a rašeliny (pod regiusky), přičemž písek do dětských hřišť - ten koupíš v baumarktu. Prané říční písky, používané do akvaristiky jsou v naprosté většině případů poměrně ostré, takže těm ybch se vyhnul. ale třeba má někdo jinou zkušenost:-)
2. vybírání exkrementů a dalších nečistot je pravidelná záležitost, jednou za delší čas je určitě potřeba vyměnit celý substrát - když už je, lidově řečeno "jetej". Záleží samozřejmě na typu substrátu, noviny se samosebou mění častěji než třeba rašelina...
3. tak korková kůra nehnije, neplesniví, tudíž by to mělo být ok, ale jelikož takovéto desky v žádném teráriu nemám, přenechám odpověď kompetentnějším. Jinak já jsem nějaké hrubší obložení stěn u hadů zrušil, jakmile se na to had vydělá, jde to blbě dolů...

Dobrý den,
pokud máte skleněné terárium, doporučuji jakékoli pozadí dát z vnější strany.Je to výhodné pro čištění a desinfekci.
Když se vám do korku vsákne moč, můžete jej vyhodit.Je to dlouholetá zkušenost z chovu. :-)
Občas se stane, že Python si odloží na stěnu a pak je radost uklízet.
Vnitřní obklady jsou hezké a účelné u ještěrů, hadům je to jedno a ušetříte si starosti.
Ještě ke korku, doufám, že chcete použít přírodní korek, pokud jej dáte do tera a né lepený, lepidlo není zrovna ideální po zdravotní stránce.
Rozhodnutí je na vás.

Díky za radu, chtěl jsem tam dát korkový desky které se používájí na obklad normálně do místnosti, je to 3 mm tlusté a napuštěné voskem. tak co mi teda doporučejete jako pozadí? Všichni mají takové krásné terárka s různýma skalkama a výčnělkama, jak to potom čistí oni? Děkuji za nápady

Právě ty skály a výčnělky jsou lepší k ješťerům, jak podotkl PC3. Já je všechny u hadů zrušil - bylo to sice hezký, ale po stránce údržby nepraktický. Momentálně vytvářím hadům zadní stěnu tím způsobem, že terárium zvenku nastříkám takovou pěknou dozelena barvou a je to. Ale to asi není rada, o kterou jste úplně stál:puff: