Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem založení terárka pro regiusku

Ahoj všem, jsem tady poprvé a chtěl bych se zeptat na pár věcí
1. Chci rozdělit terárko na dvě části,jedna sušší a na vyhřívání a druhá chladnější a vlhčí. Zajímalo by mně jestli do té suché části můžu dát písek a jaký(říční, křemičitý)
2. Každý tady píše že mu daný substrát vydrží různou dobu, znamená to tedy,že ho musím kompletně vyměnit jednou za nějaký čas, nebo stačí odstranit exrementy a případně trochu doplnit?
3. Na pozadí a jednu boční stěnu chci dát korkové desky, hodně se mi to líbí a chci se zeptat zdali s tím nemá náhodou nějaké špatné zkušenosti abych si je případně ušetřil sám.

Jenom doplním,že to bude moje první terárium i had. Děkuji všem za případné odpovědi

loading...

Dobrý den,
pokud máte skleněné terárium, doporučuji jakékoli pozadí dát z vnější strany.Je to výhodné pro čištění a desinfekci.
Když se vám do korku vsákne moč, můžete jej vyhodit.Je to dlouholetá zkušenost z chovu. :-)
Občas se stane, že Python si odloží na stěnu a pak je radost uklízet.
Vnitřní obklady jsou hezké a účelné u ještěrů, hadům je to jedno a ušetříte si starosti.
Ještě ke korku, doufám, že chcete použít přírodní korek, pokud jej dáte do tera a né lepený, lepidlo není zrovna ideální po zdravotní stránce.
Rozhodnutí je na vás.

Díky za radu, chtěl jsem tam dát korkový desky které se používájí na obklad normálně do místnosti, je to 3 mm tlusté a napuštěné voskem. tak co mi teda doporučejete jako pozadí? Všichni mají takové krásné terárka s různýma skalkama a výčnělkama, jak to potom čistí oni? Děkuji za nápady

Právě ty skály a výčnělky jsou lepší k ješťerům, jak podotkl PC3. Já je všechny u hadů zrušil - bylo to sice hezký, ale po stránce údržby nepraktický. Momentálně vytvářím hadům zadní stěnu tím způsobem, že terárium zvenku nastříkám takovou pěknou dozelena barvou a je to. Ale to asi není rada, o kterou jste úplně stál:puff: