Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Agkistrodon c. laticinctus

Ahoj všetci chcel by som par informacii k chovu hada Agkistrodon c. laticinctus Vopred dakujem!!! :-|
Změna předmětu, původně: Ahoj všetci chcel by som par informacii k chovu hada Agkistrodon c. laticinctus Vopred dakujem!!! (Melda)
Změna kategorie, původně: Začínáme (GG)

Předpokládám, že se chov nebude lišit od nominotypického poddruhu, uvedu tedy zkušenost s ním. Tedy, pro dospělý pár polosuché terárium zhruba 80×40×35 s lokálním výhřevem na cca 30°C a vlhkým koutem. Ve zbytku terária běžná pokojová teplota. Velice vhodné jsou úkryty, raději dva. Jako substrát se osvědčila hrabanka s rašelinou, případně suché listí. Větev na šplhání a dostatečně velká miska s vodou. Tu je potřeba často kontrolovat, protože hadi do vody rádi vykonávají potřebu.
Pohlavně dospívají zhruba ve 3-4 roce života, samice, které dorůstají 80-90cm mohou být o poznání větší než samci. Pro rozmnožení je potřebné zazimování. Nemusí být tak tvrdé jako třeba u evropských zmijí, ale minimálně 3 měsíce při zhruba 10°C, bez žrádla a nejlépe potmě. Je živorodý, samice rodí po cca 5 měsících 5-10 mladých. Mláďata mají kolem 15(20)cm a většinou je nutné zpočátku je krmit násilně. Nicméně literatura uvádí, jako hlavní potravní segment mláďat, hmyz (cikáda). Jakmile začnou sami přijímat potravu, nebývá se stravováním problém. Ochotně berou jakoukoliv přijatelnou kořist (myši, potkány, mastomyši, mláďata ptáků), nezřídka i mrtvou.
Toxicita určitě není zanedbatelná a vzhledem k termoreceptorům na čenichu umí ploskoun zaútočit velice přesně. Na háčku většinou nedrží mláďata, starší hadi jsou na manipulaci snadnější.