Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dávky krmení

Ahoj, mám samce, měří asi 130 cm a krmím ho jednou za 2 týdny velkou myší. Včera jsem ho nakrmil po 2 týdnech, ale 2 myšma. Nemůžu nikde najít množství a intervaly, mohli byste mi prosím poradit jak často a kolik krmit?

Elfka: to máš kus od kusu - jeden had ví kdy má dost, druhej by prasknul. Naše guttka nemá dost nikdy a hranice její žravosti radši ani nepokoušim. Skončila by s myší narvanou v krku a nejspíš by čekala až trochu odtráví aby mohla spolknout i ocásek. Proto je to vždycky chovatel který koriguje množství. Taky mi přijde lepší krmit nepravidelnějc a různou potravou. Nejvíc se to blíží přírodě. Krmíme podobně jako zadavatel, ale tím co zbude po ostatních hadech - myši, křečci, potkáňata. Jednou toho zbude víc, jednou míň.