Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem luční kobylky

ahoj momentálně eště jsou na loukách luční kobylky,je možné je nachytat a rozmnožovat je doma i přes zimu kdy už kobylky na loukách nebudou?jde o krmení pro Chameleona jemenského.popř.jak je rozmnožovat?je to to samé jako u cvrčků?díky moc za odpověd

loading...

Zdravím. V našich klimatických podmínkách většina rovnokřídlých (kobylky, sarančata) přezimuje ve stadiu vajíčka. Na jaře se vylíhnou, v létě dospějí a páří se. Na podzim pak nakladou vajíčka a dospělci umírají. Nevím jakým způsobem by se u nás daly namnožit. Snad jen nasimulovat podzim a zimu postupných snížením jejich teploty - dát třeba na balkon, po nakladení vajíček tak na měsíc do sklepa a pak znovu do tepla. To jsou však jen nepotvrzené teorie - momentální nápad.

Ahoj všichni :) Je to tak, jak psali pisatelé výše.

T. viridissima je zviřátko žijící na otevřených biotopech, takže je vcelku logické, že jedním z limitujících faktorů její existence je právě dostatek světla! Rády se i sluní. Samci stridulují velmi hlasitě a snaží se přesvědčit samičku, aby si je našla... Potíž je v tom, že i kobylky "potřebují uzrát" - jak samci tak samice musí žít určitý čas "vklidu" - jen loví a o druhé pohlaví projevují zájem jen jako o žrádlo. Až jim dozrají gonády, tak jsou ochotné se pářit. Páření často probíhá na vyvýšených místech - keře a pod. (jako leková stanoviště vyhledávají i soliterní bodláky a pod.).

Co se týče zimování, tak u nás jako larvy zimují akorát cvrčci (všichni) a marše (nejsem si teď jist krtonožkou). Sarančata a všechny kobylky zimují jako vajíčka - je to relativně nejsnažší.

Chov našich sarančat je nereálný. Vzhledem k tomu, že nemají gregarický reflex (shromažďovací), tak jim vadí přitomnost většího množství kámošů v okolí a jsou stresované a chcípají... Také proto se chovají pospolitě žijící druhy známé svojí žravostí ("kobylky") - naopak, ti jsou v hustých koloniích jak doma. Jediná potíž u nich je světlo a vlhko - ale to je jinde. KAždopádně na chov je to dle nárosčnosti - moučňáci, švábi, svrčci (A. domestica, G. bimmaculatus a G. assimilis) a sarančata.

Ještě k Saga pedo. Zapomeňte na ní. Pálavska populace je enormě malá - do 100 jedinců! Dá se z nymphy dochovat - pokud pojedete do Řecka či jinam na jih, tak ji dovezte odtaĎ - dají se chrásně dotáhnout do dospělosti, ale jsou menší. Jsou to velmi krásná zvířata. Mláďata vyhledávají úplně jiné mikroklimatické podmínky jak dospělci - třeba na Pálavě mláďata najdete vyloženě na obnažených substrátech (zdaleka ne všude) a dospělci jsou na vysokostébelném trávníku... Naše populace jsou na tom opravdu nepříliš dobře a myslím, že chytat je jen na to, aby V8m doma chcípli je škoda.

VH

Děkuji za vyčerpávající odpověď. kobylky nechci chovat jako krmení (na to mám cvrčky), ale jenom zájmově. Jsem prostě na kobylky ujetej:)). A na tu ságu se tedy pokusím zapomenou, alespoň do doby, než pojedu někam na jih na dovolenou.

Já jsem začátečník takže budu potřebovat drobnou pomoc.Jak jim mám dávat pití?taď v létě jsem si nachytal celkem dost kobylek i zeleny i hnědy, ale z nějakého dùvodu jsem ještěnenašel samičky.Ani jednu.Prosim poraďte mi.Mam je v sklenicích od medu.Až přijedu domů tak si je dam do teraria.Prosim o pomoc.Jako žradlo jim chytam i mouchy, ale bylo mi divný že žerou i cvrčky když ten cvrček je vjetci.Prosim o pomoc. :-)

Ve sklenicích ti fungovat nebudou, spíš se akrát požerou mezi sebou. Potřebujou poměrně velkou dokonale nasvícenou ubikaci, on chov je podobný jako u sarančat, ale jsou všežravé s preferencí živočišné potravy a občas chtějí narosit. Co se týče krmení, tak zvládnou naporcovat a sežrat kobylku stejně velkou jako jsou samy. S pitím neni potřeba si moc lámat hlavu, stačí ubikaci večer nebo ráno lehce narosit, napijou se z rosení. Ale ubikace musí být dobře větraná, aby to do pár hodin vyschlo.

Co se týče samiček, tak ty necvrkají, ale lezou někde ve vegetaci a jsou hůř k nalezení, no...takže ty to chce holt pěčlivě hledat očima, no.

mám samce kobylky zelené a chovám ho ve 3 litrové sklenici nevadí to ?

Pokud sis přečetla příspěvek, pod který jsi vkládala reakci, tak bys asi zjistila, že to vadí a proto ti asi taky nežere...kobylky když mají dobré podmínky, tak žerou živou i mrtvou kořist, je jim to jedno. Ve špatných podmínkách nežerou nic a akorát zdechnou...tak mu buď zařiď adekvátní ubikaci, jak bylo psáno výš, nebo ho rači pusť na svobodu, ať si kluk aspoň ještě zašuká a splní účel svého života. Který jinak přijde uplně na zmar, když ho doma umoříš.

ale ta hláška jako kluci jsou jen k tomu ?

A co bys tam chtěl napsat jiného? V případě hmyzu to prostě tak je. Samečkové u něj mají jediný účel- napářit samičku a zajistit tak další generaci. To je celý smysl jejich existence.

Sice nevim kolik tazatelce je, ale to co jsem napsala už v dnešní době nezkazí ani prvňáka, páč už je na toto téma zkažený dost z okolí.