Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhlá smrt 6-ti leté samice Boa Constrictor

Prosím spíše starší,zkušené chovatele Hroznýšů aby se pokusili alespoň nadhodit pár teorií o "náhlé smrti" hroznýše.

Jedná se o 6 let starou samici Hroznýše královského...Samice měla v letech 2004, 2005, 2006, a 2007 pokaždé vrh zdravých mláďat a bylo jich vždy okolo 28 - 30...Naposled cca před měsícem jsem se s ní vážil a měla okolo 13 kilogramů, byla ve skvělé kondici, terárium 3 x 1,5 x 1,5 metrů, pravidelně papala potkany, králíčky, nejevila žádné známky chorob, roztočů, nádorů, prostě nic, krásný zdravý kus.
Před týdnem, tuším 24.8 jsme odjeli s kamarádem pryč, a ještě byla v pořádku. O dva dny později nám volal syn od kamaráda že ji našel ráno mrtvou.:x: Vraceli jsme se až k 28.8 a proto jsem nemohl provést pitvu..

Žádám ty kteří mají alespoň nějakou teorii aby ji zde pokusili napsat protože mne nic nenapadá...
Jak říkám, cizí zavinění vůbec, paraziti - ne, světlo i podmínky v teráriu v normě.

Děkuji Vám

Pitva se dá většinou udělat i 2 dny po úhynu zvířete, navíc ji stačilo dát do lednice. Takto je to jen bezcenné střílení od pasu. Žádný úhyn není z ničeho nic. Vždy mě zaráží, když někomu uhyne zvíře, ale i přesto je přesvědčen, že podmínky a vůbec vše okolo něj bylo v pořádku, to potom ztrácí význam i výsledky z pitvy:-/