Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhlá smrt 6-ti leté samice Boa Constrictor

Prosím spíše starší,zkušené chovatele Hroznýšů aby se pokusili alespoň nadhodit pár teorií o "náhlé smrti" hroznýše.

Jedná se o 6 let starou samici Hroznýše královského...Samice měla v letech 2004, 2005, 2006, a 2007 pokaždé vrh zdravých mláďat a bylo jich vždy okolo 28 - 30...Naposled cca před měsícem jsem se s ní vážil a měla okolo 13 kilogramů, byla ve skvělé kondici, terárium 3 x 1,5 x 1,5 metrů, pravidelně papala potkany, králíčky, nejevila žádné známky chorob, roztočů, nádorů, prostě nic, krásný zdravý kus.
Před týdnem, tuším 24.8 jsme odjeli s kamarádem pryč, a ještě byla v pořádku. O dva dny později nám volal syn od kamaráda že ji našel ráno mrtvou.:x: Vraceli jsme se až k 28.8 a proto jsem nemohl provést pitvu..

Žádám ty kteří mají alespoň nějakou teorii aby ji zde pokusili napsat protože mne nic nenapadá...
Jak říkám, cizí zavinění vůbec, paraziti - ne, světlo i podmínky v teráriu v normě.

Děkuji Vám

Ano vím že ve 2 letech mladé by mít neměla, alespoň tak ve třetím roce, ale i přesto literatura a i zoologové všeobecně ví že pohlavně dospívají již v těch 2 letech, samozřejmě záleží i na tom jak se o ni kdo staral a jakých nabyla rozměrů protože délka a zdravotní stav hraje v tom velkou roli. Ale jak říkám 4x po sobě měla kolem 30 prcků každý rok, v roce 2008 nic a ted z ničeo nic umřela:.(
Jsem z toho celý špatný protože byla moc krásná a byl to fajný mazel i přes její občasné výpady na můj obličej jsem si ji zamiloval.
Zatím neumím vkládat fotky, nebo spíše jsem to moc nepochopil, tak kdo chce tady je odkaz...To je jediné co mi po ní zbylo:.( fotky a hezké vzpomínky

http://libimseti.cz/Man-4-love/?id_photo=3135403095 &id=51551429&a=pal&uid=

Pitva se dá většinou udělat i 2 dny po úhynu zvířete, navíc ji stačilo dát do lednice. Takto je to jen bezcenné střílení od pasu. Žádný úhyn není z ničeho nic. Vždy mě zaráží, když někomu uhyne zvíře, ale i přesto je přesvědčen, že podmínky a vůbec vše okolo něj bylo v pořádku, to potom ztrácí význam i výsledky z pitvy:-/