Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rady pro zděné terárium a agamy kočinčinské

Zdravím všechny teroristy :-P,

potřeboval bych pomoc se zděným teráriem. Všude na webech jsou široké návody na to, jak si udělat terárium z OSB desek a podobně, ale já bych si chtěl doma vytvořit terárium v rohu pokoje o rozměrech 3 x 3 x 2 metrů pro agamy. Uvažuji, že stěny předělám na skalky pomocí plastik a přední stěnu udělám ze skla. Na konci přikládám fotografie, které jsou ze zoologické a přesně tak bych si své budoucí terárium představoval.

Problém je v tom, že nevím, jaký použít materiál a názory různých chovatelů se v tomto bodě rozcházejí. Byl bych velmi vděčný, kdyby mi zde někdo poradil, co použít na stěny za materiál, jak odizolovat terárium aby se za plastikou netvořila plíseň a podobně. Také jak udělat bazének. Prozatím jsem našel pouze nátěr Bisil, který se používá na bazénky, ale ostatní zdi se asi také musí něčím natřít proti vlhkosti. Uvítám pokud máte nějaké odkazy na obchody s technikou pro terárka, filtry apod. Srdečně děkuji všem za přínosné příspěvky či odkazy.

Na konec bych měl otázku pro zkušené chovatele agam kočinčinských, zdali se dají chovat ještě s jinými ještěry. Přemýšlel jsem, že bych k nim hodil buďto leguána zeleného, či agamu vodní. Jak se na o díváte vy? Děkuji

[P5030390.jpg]

[P5030391.jpg]

Díky, ale tohle teda ne, to je hnus! Ty barvy a všechno, možná konstrukce by ušla, ale latex? Ee. Chtěl bych udělat přesně to, co je na obrázcích výše, ale nevím jaký materiál použít, nějaký voděodolný, nebo tak nějak. Přemýšlel jsem Ytong a něčím ho ohodit, ale otázka zní čím, aby to mělo stejnou barvu jako na těch obrázcích a bylo to nepropustný. Taky by mě zajímaly nějaké zkušenosti se stavbou a technikou.

Ja som ti dala iba návod na to ako ho postaviť, aké materiály a farby použiješ na vytvarovanie pozadia alebo dekorácie to záleží len na tebe :-p. Dalo by sa z polystirénu alebo polyuretánovej peny s tým, že ju opieskuješ kombináciou rôznych farieb pieskov. Už záleží iba na tvojej fantázii :puff:

Díky za kritiku mého terária, co je hnus a co ne ať si každý posoudí sám. Terárium sloužilo dobře až do odby než jsme se přestěhovali. Jinak latex je právě velmi vhodný díky tomu že nepropouští tolik vodu a je také protiplísňový. Nehledě na to že je to přírodní surovina. Zvířatům ani v nejmenším nevadí. Jinak se přikládám k montážní pěně, kterou jsem později také využil na okolní stěny a agamy ji za celé dva roky ani trochu neponičili. Samec má 500G a drápy vemi silné.

Tak tedy nic ve zlém. ale o všech příspěvcích řekneš že nepomohli. Chceš mít dokonalé terárko které asi tedy podle tebe nikdo nemáme. A nakonec bys vše kombinoval dohromady? tento přístup mi moc nepřipadá chovatelský. Mel by jsi se rozhodnout zda chceš chovat leguány, kočičinky či agamy vodní nejde vše najednou v jedné místnosti.

Díky, i když chápu tvojí zaujatost, ale já měl vždycky velký sen postavit velké terárium a prostě ty klasické se mi z hlediska prostoru nelíbí, já mám radši prostornější místa. Neříkám že nikdo nemá dokonalé terárium, mnoho z těch co jsem tu viděl je zajisté mnohem hezčí, nežli já vůbec dokážu udělat, ale z výše uvedených příspěvků, dejme si ruku na srdce, který je přínosný? Tři a to hned ten první, kde mě Laura1 odkazuje na stavbu terária - a následně její odpověď a také příspěvek od FildaV. Tři přínosy pro téma, které jsem zadal, ostatní mluví jen o tom, že je to zbytečnost a podobně, tak co si z toho mám vzít? Já jsem chtěl pouze poradit od lidí, kteří si podobné napůl zděné terárko stavili, nepotřebuji rozmlouvat o tom, jak je to zbytečné a že to nikdy nedokážu.

zdarvicko nevim jestli ti nejak pomohu ale taky si stavim zdene terarium ne tak velke jako chces ty ale i tak dost prostorne o rozmerech 230x200x230 a mam ho postavene z ytongu sadrokartonovy strop betonova podlaha s betonovou nadrzi o objemu cca 30l mam tam udelanou rovnou takovou policku teze z ytongu asi v 1,3m ted cekam na cerpadlo ktere mi bude honit vodu na vodopad topne rohoze ktere dam na podlahu kde mam kachlicky a jeste cekam na sklo ktere je pri teto velikosti docela drahe nechavam si udelat jako okno neotvyratelne s tim ze tam mam 60 dvere z boku jinak ten vnitrek jsem dohodnut s panem mazuchem aby mi zhotovyl skalu i ten vodopad proste cely vnitrek :puff: az to budu mit urcite nafotim a poslu

Ahoj, díky, tak nějak bych si to také představoval. Bohužel mám stále nejasno, jaký použít materiál na pozadí, tedy ty plastiky skalek, na izolaci na stěnách a podlaze a také izolaci bazénku. Také ten strop mi vrtá hlavou, aby se někde netvořila plíseň, jestli ho nějak omítnout nebo nevím. Prozatím mi dělá největší problém to pozadí, jak udělat, aby to mělo stejnou barvu jako na fotografiích, tedy vypadá to jako pískovec. Kdybyste někdo měl tip na materiál, z kterého se to dá tvarovat, určitě bych to uvítal. Plánuji že na pozadí naaranžuji pletivo, které překryji izolační látkou a následně omítnu.

Já rozhodně nejsem zaujatý každý má právo na svůj názor a to jak ho prezentuje je jen jeho věc.

Já si myslím že to pozadí na fotkách je tvarované z laminátové pryskyřice. Viděl jsem to v zoo Plzeň jako hotové polotovary které se následně přidělávají na zeď a spoje se zamaskují. Výsledná barva je jen nástřik barvou. Ale jak říkám dělají to většinou firmy a ty mají svoje metody.

Díky, zkusím se na něco podívat, už jsem si koupil vodotěsnou směs do betonu, tak to snad bude stačit na podlahu a stěny. Ten Bisil by měl být snad průhledný nebo do světle hnědé myslím. Problém budu mít hlavně s tou imitací kamene, furt se mi nedaří najít něco, jak bych to měl udělat. Prozatím můžu zkusit koupit v malířství práškový pigment, který se přidává do betonu a konečnou fázi natřít nějakým voděodolným materiálem s pískem - samozřejmě musí být průhledný. Asi, ale nejlepší je, že už jsem psal asi pěti lidem a nikdo mi neodpověděl - vůbec.:-(

Tato tema aj mna dost zaujima.Ano ten beton by sa dal zatonovat.A k tomu bezfarebnemu nateru-napada ma epoxy 1200,ten bisil -ak je naozaj bezfarebny alebo ten piesok vtlacit do este neztuhnuteho betonu.A ten bisil sa neda tonovat?
Nech niekto napise ekologicky nater schopny trvale odolavat vode.Latex urcite nevydrzi vo vode.Malo by to byt nieco do studni alebo tak.PS:At to stoji co to stoji.

Ja jsem si bazen vytrel 5 vrstvama bisilu a to hnedo cervene je spoustu barevnej odstinu jen si vybrat neni to sice nejlevnejsi barva ale co me stala jedna plechovka cca210kc a dal jsem jich tam 5 a dost smrdi ntakze hodne vetrat i kdyz je zdravotne nezavadna pripadal jsem si jako fetak kdyz jsem to natiral po nekolikate

Já jsem si koupil Soudaproof, který se míchá do betonu, z toho chci pod terárkem udělat tak 3cm vrstvu a vymodelovat bazének, také podobným výrobkem napenetrovat zdi a možná i skalky. Balení 5l jsem koupil za necelých 500 Kč a mělo by to vydržet tak na 300 - 500 kg betonu, tak uvidím. Popřípadě natřu ten bazének ještě bisilem, ale snad to bude stačit.