Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost terárka pro hroznýše královského

Vím, že to tu bylo již mnohokrát, ale stejně se musím zeptat. Plánuju hrozna a nejvhodnější vel. terárka by (pro mne) bylo 120x60x120 (v-hloubla-délka).... myslíte že by tam mohl být dospělej Boa? Se stavbou terária zkušenosti mám a veškerý podmínky mu v teráriu dobře zařídim, jen ta velikost je limitovaná ... :.(
[mod]Změna předmětu, původně: velikost terárka pro hrozna (Melda)[/mod]

Vy mi davate...clovek se tady chce neco dozvedet o velikosti optimalniho terarka pro hroznyse a misto toho, aby si to ujasnil, tak mu tu z toho udelate poradnej gulas - jeden rika to, druhej tamto :-)

Chystam se stavet tera stenu, kterou budou obyvat dva dospeli hrozni :-) Budou zvlast v terariich nad sebou. Co rikate na pudorys 130x80 cm (+-10cm)
Chci rady od chovatelu s praxi :-P

Pro pána Jána .... Odpovídám na dotaz ve vlákně, které sem se stejným dotazem sám založil ... to je huluz jako sviň :-D nojono. Od těch dob se hóóódně změnilo :-D Tehdy jsem začínal a teď tím začínám žít. By mě zajmalo, kolik hodin jsem tu od těch dob na poradně proseděl u PC ... No, a už dost nostalgie a zpět k tématu :!:

Ještě k těm prostorům co se zde řešili. Byli zde zmiňovaná terária která mam. Tak to uvedu na pravou míru. Budu řešit pouze mixy. Samce mam v teráriích o rozměru 120x60x60 mají okolo 2m a jak to u samců bývá jsou štíhlí. Samice mam v teráriích 150x70x60 měří mezi 250-280cm a myslim že jim to naprosto vyhovuje. Větší terárium je zbytečné. Hroznýš neni Varan. A k té "odborné" literatuře tipu Hroznýši a Krajty se ani nebudu vyjadřovat.

Staci vetrani pod stropem nad prednim skle?

To je dost málo, pokud to lze a je nějaký prostor nad teráriem, tak je dobré mít větrání alespoň na třetině stropu a další na boku, taky tak třetinu (spíš ve spodní části boku) nebo pruh nebo větrací otvory pod dvířkama. Pokud jsou terária na sobě, tak buď velké větrání v boční stěně, klidně polovinu stěny nebo v horní části zadní stěny a k tomu je dobré mít zase nějaké větrací otvory pod dvířky.

Ahoj,
je nějaký druh hroznýše, který může být v teráriu 80x40x40 (šxvxh)? Poté v dospělosti možnost terária 120x40x70.
Je nějaký takový? Moc bych chtěl hrozňu, ale bohužel větší terátium mít nemůžu.

je nějaký druh hroznýše, který může být v teráriu 80x40x40 (šxvxh)? Poté v dospělosti možnost terária 120x40x70

Říkejme raději forma, druh je druh, poddruh poddruh a v rámci poddruhu se objevují různé formy nebo populace.
Mám Boa constrictor imperator "Veracruz", kteří v dospělosti nepřesahují 140-150 cm, mí mají zatím okolo metru a vegetí v teráriu 80x50x35(v) cm. Příští rok (počítám, že to dotáhnou na 115-120 cm) půjdou do 80x70x45(v) cm, ale mohlo by být i delší a užší (viz vaše rozměry). Podobné velikosti dosahují ještě třeba B. c. imperator "Crawl Cay" a ještě menší (ale podstatně dražší) jsou B. c. imperator "Tarahumara".

boa = rod
constrictor = druh
66% heteroalbino Sharp = barevna mutace (66% = pravdepodobnost vyskytu albino genu)

poddruhy: imperator, amarali, constrictor, longicauda, occidentalis, sabogae, ortoni... Takze poddruy by byl napr - B.constrictor constrictor, B. constrictor imperator atd = 3ti nazev...

Protoze je najcasteji maji barevne mutace B.c.imperator nebo mixove (tzv. B.c.mix - hroznys domaci, bastard atd) tak velikost bude od 1.5m do neco kolem 3m...