Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lampropeltis triangulum campbelli apricot

Vím, že je to zde pořád omílané téma, ale chtěla bych se přesto zeptat. Mám 25 cm velkou kaničku Lampropeltis triangulum campbelli apricot (cca 3 měsíce starý) a nemám vůbec žádné zkušenosti. Chtěla bych vědět, jestli smí mít takový prcek stejnou teplotu, jako had o metr delší a jestli ta teplota je 22 až 30 stupňů. a také bych chtěla vědět jaká by měla být vlhkost. Rozhodně mu totiž nechci ublížit a zaslechla jsem že záleži i na druhu..... Děkuji velice moc.

Ano teplotu může mít stejnou, přes den 22-26, lokálně pod žárovkou až okolo 30 st., v noci stačí 18-22. Vlhkost u mláďat mívám místně větší, mám v rohu kus mechu a ten udržuji mírně vlhký, protože mláďata se poměrně často svlékají, tak chci, aby měli vždy možnost vlhčího úkrytu. Jinak péče o mládě je prakticky stejná jako o dospělce, jen se mění velikost potravy a intenzita krmení.

Tak to jsem ráda, na dnešek měl teplotu 22 stupňu a trochu jsem měla strach. :-)Děkuji. Chtěla bych se ještě zeptat. Kočkolit, je vhodný ať už pro mladého či dospěláka... Já osobně mám písek, ale kamarádka ho používá společně s "dřívky". tak bych chtěla vědět co mu ublíží atd.

Kočkolit, je vhodný ať už pro mladého či dospěláka...

Jak na to kamarádka přišla? Kočkolit je pro kočku;-), campbellka se ráda zahrabává, tak bych se přimlouval za písek nebo písek s rašelinou. Korálovky jsou na substrát nenáročné, ale přírodní substrát mi přijde mnohem vhodnější.

Ona vlastně většina korálovek není moc náročná na nic, kolikrát až žasnu, že s nima má někdo nějaké problémy. Některé druhy (např. pyromelana) jen nesnáší vysoké teploty, většina druhů by měla alespoň krátce zimovat (mimo tropických druhů jako třeba L.t. hondurensis, L.t.gaigei). Některé mají delší hladovky (např. pyromelana). Některá mláďata odmítají holata (jejich přirozenou potravou jsou ještěrky). U některých, hlavně mláďat, hrozí kanibalismus (je lépe je chovat jednotlivě). Ale celkově jsou opravdu nenáročné a benevolentní k začátečnickým chybám.

U korálovky používám křemičitý písek se zrnitostí 1mm-1,3mm, což se mi skvěle osvědčilo. Jsou na něm užasně vidět veškeré nečistoty, had se do něj občas zahrabe a pěkně zbarvená korálovka je na něm úžasná.