Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hubena zaba

Dobry den, vcera pri kontrole zab jsem zjistila, ze jedna je uplne vyhubla v podstate ji trci uplne kosti. Hned jsem ji oddelila do mensi nadrze, kde ji budu moci lepe sledovat dala jsem ji tam cvrcka, ale vubec si ho nevsima a celkove je dost apaticka. Skusila jsem ji nakrmit nasilne, ale vsechno vydavila:-/ Je jeste nejaka sance ji pomoci? Ostatni zaby se zdaji byt naprosto v poradku, ale stejne premyslim jestli jsem neudelala nekde chybu. Jde o druh Phrynohyas resinifictrix a chovam je cc 2 roky. Dekuji za pripadne rady

priznam bez muceni, ze jsem ted jezdila za praci mimo domov a zver krmila mama do toho takove horsi obdobi. Vzdycy jsem jen nakoukla jestli cvrcci mizi, vsechny zaby jsem nekontrolovala mam jich vic a terarko je dost zarostle. No nebudu se vymlouvat vim, ze je to hlavne moje vina..

Přesně tak. Nemluvě o tom, že bylo popsáno, že ostatní žáby totožným problémem netrpěly a byly chovány za stejných podmínek. Lépe se v pralesním teráriu zachycuje problém, jímž trpí veškeré osazenstvo, než když se jedná o zdravotní potíže konkrétního jedince u druhu, jenž už z podstaty žije skrytější způsob života díky němuž se na to bohužel nemusí přijít včas.