Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hubena zaba

Dobry den, vcera pri kontrole zab jsem zjistila, ze jedna je uplne vyhubla v podstate ji trci uplne kosti. Hned jsem ji oddelila do mensi nadrze, kde ji budu moci lepe sledovat dala jsem ji tam cvrcka, ale vubec si ho nevsima a celkove je dost apaticka. Skusila jsem ji nakrmit nasilne, ale vsechno vydavila:-/ Je jeste nejaka sance ji pomoci? Ostatni zaby se zdaji byt naprosto v poradku, ale stejne premyslim jestli jsem neudelala nekde chybu. Jde o druh Phrynohyas resinifictrix a chovam je cc 2 roky. Dekuji za pripadne rady

priznam bez muceni, ze jsem ted jezdila za praci mimo domov a zver krmila mama do toho takove horsi obdobi. Vzdycy jsem jen nakoukla jestli cvrcci mizi, vsechny zaby jsem nekontrolovala mam jich vic a terarko je dost zarostle. No nebudu se vymlouvat vim, ze je to hlavne moje vina..

Proč ta agrese? Kdyby ji radši včera někdo poradil, než posléze napadal. Sice by to nepomohlo, vzhledem k rychlému průběhu, ale alespoň by to tu vypadalo jako v poradně a ne jako před inkvizicí. ;-)

Přesně tak. Nemluvě o tom, že bylo popsáno, že ostatní žáby totožným problémem netrpěly a byly chovány za stejných podmínek. Lépe se v pralesním teráriu zachycuje problém, jímž trpí veškeré osazenstvo, než když se jedná o zdravotní potíže konkrétního jedince u druhu, jenž už z podstaty žije skrytější způsob života díky němuž se na to bohužel nemusí přijít včas.