Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TERARKO-GEKONI

Chtel bych terarko s nejakym jesterem.Pokud mozno jednoduchy na chov,mensi vzrust tak do tech 20 cm a terarko tak max delky 45-50cm.Premejslel sem o Gekonech (zemní,východní) je to dobrá volba?a jeste me zajima jestli se necha pestovat jeden kus? kolik je zhruba pocatecni investice do terarka a jeho obyvatelu? dik.

Doporučuji gekončíka nočního (Euplepharis macularius) nebo gekončíka tlustoocasý (Hemitheconyx caudicinctus), kteří dorůstají okolo 25 cm a pro jednoho postačí terárium 50x40x35(v) cm. O něco menší je např. madagaskarský gekon (Paroedura picta), kterému stačí i menší terárium nebo jihoevropský gekon zední (Tarentola mauritanica) nebo jiné druhy rodu Tarentola, kteří vyžadují terárium na výšku (např. 40x40x50(v) cm). Možností je ještě mnohem více.