Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna užovky za užovku

Zdravim, nedávno jsem pořídil dospělou Užovku Červenou, stáří tak 6 let, délka kolem 170 - 180 cm, nevim přesně.. byla to koupě od kamarádky, která končí s chovem a stěhuje se. Hada sem si zamilovala, ale jde mi o to, že bych radši začínal s nějakou menší "tkaničkou" stejnýho druhu, viděl jak rostě a tak. Našel by se tu někdo zkušený a solidní nejlip z Prahy kdo by mi pomohl s výměnou za menší kousek? nebo myslíte, že je dospělák pro začátečníka vhodnější? předem díky

Jak velké je to terko??? Já jsem měl také povoleno chovat jednu tkaničku a už mám tři.Nechal bych jsi ten starši kus a naučil se sní žít.Tvé okolí jsi na to zvykne a pak ani nepostřehnou že máš další mládě.:-)Jen nevím zda je vhodné dávat mladě k dospělému kusu? Měli by mít plus mínus stejnou velikost.

60*45*45 ale přední stěna je v polovině skosená k polovině horní stěny a jsou tam vyřešený posuvný dvířka. Velkou část terária tvoří dekorační stěna a miska s vodou. Myslim, že na dospělýho hada je to akorát, další prcek by se asi vešel, ale jednak nevim jak by se snášeli a pak za chvíli taky povyroste..

Přesně tak, mládě by bylo potřeba mít zvlášť, k velkému hadovi ho můžeš dát až se velikostně srovnaj. Krmí se raději odděleně aby větší had s kořistí nesežral i toho menšího. Jinak o té délce dost pochybuju. Jestli měříte svlečku, tak pak má naše tmavka 4m (v reálu skoro 3m).

Píšeš že máš hada velkého 170-180 cm . A to terarko 60 - 45- 45 nezdá se ti to málo?? mě teda jo .Jinak je jansé že by se tam s prckem nenarvala . Bych byl docela zvědavej jak v tom terku vypadá ted ?? Kdyžtak přilož neaky foto .KDyž by jsi v tom terárku chtěl mít i mimčo tak by jsi ho musel něak rozšířit nebo jednoduše pořídit nové. Musel y jsi krmit odděleně atd.... ;-)