Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spánek

Ahojky,chtěla bych se zeptat na zimní spánek korálovky. Četla jsem,že by měla alespoň 2 měsíce odpočívat. Zakrýt ji terárko a nechat ji v klidu. Poradím mi někdo prosím. Děkuji.;-)

Záleží na poddruhu, L.t.sinaloae jsem "zimoval" cca 2 měsíce při nějakých 12-15 st.C (nevytápěný pokoj, na zemi) a viditelně jim to prospívalo. Podobně bych to řešil i u L.t.campbelli. L.t.hondurensis jen na měsíc až dva vypnu přes den žárovku (mají tam ve dne asi 20-24 a v noci 18-20), omezím rosení a krmení.
jiné poddruhy se běžně nechovají.