Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno násada pro octomilky

Ahoj,
potřebuji radu. Dělala jsem násadu pro octomilky podle receptu z teraporadny:

Nastrouhám několik jablek a dám je vařit do oslazený vody.Asi po 5 minutách, nebo když jsou jablka trochu rozvařený, přidám nastrouhanej banán nebo dva a ještě asi dalších 5 min to vařím.Nakonec to zahustím krupicí.Měla by to být taková jakoby kaše.Když to trochu vychladne zamíchám do toho sušený kvasnice.

Poprvé bylo vše v pohodě, nedávno jsem ji dělala úplně stejně, ale "kaše" začala po několika dnech plesnivět :-(. Nevíte čím to může být? A můžu octomilky i tak žabkám dát?:?::?:

máš to nahoře napsaný;-) asi na 3 jablka dávám 2 mrkve.Do seřítnutých PET flašek dávám asi 3 cm kaše, na to tak 20-30 octomilek.Přetáhnu to silonkou a flašky dávám na strop terárka, tam je pěkně teplo, to mouchám vyhovuje.Když se mi už zdá ta kaše po čase moc suchá tak to normálně trochu porosím.S plísní jsem se ještě nesetkal.Tak nevím co s tím.Zkus třeba příště do části tý kaše přidat cibuli a do části ne.Uvidíš jestli to pomůže.Jeden sáček těch kvasnic mi vystačí tak na 5-6 flašek.Nemíchám kvasnice do kaše, ale jen potom posypu tu kaši ve flaškách tenkou vrstvou.