Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno násada pro octomilky

Ahoj,
potřebuji radu. Dělala jsem násadu pro octomilky podle receptu z teraporadny:

Nastrouhám několik jablek a dám je vařit do oslazený vody.Asi po 5 minutách, nebo když jsou jablka trochu rozvařený, přidám nastrouhanej banán nebo dva a ještě asi dalších 5 min to vařím.Nakonec to zahustím krupicí.Měla by to být taková jakoby kaše.Když to trochu vychladne zamíchám do toho sušený kvasnice.

Poprvé bylo vše v pohodě, nedávno jsem ji dělala úplně stejně, ale "kaše" začala po několika dnech plesnivět :-(. Nevíte čím to může být? A můžu octomilky i tak žabkám dát?:?::?:

Ahoj, mě to nikdy plíseň nechytlo.Pokud je to plesnivý jen trochu, a nějaký mouchy z toho budou, krmit bych se s nima nebál.Je to ten recept co jsem ti psal já? Jestli jo tak koukám, že jsem tam zapoměl napsat mrkev.To ale na plesnivění nemá vliv.Momentálně vařím 3 jablka, 2 mrkve, 2 banány, trocha cukru, trocha krupice na zahuštění a sušený kvasnice.Někde na netu jsem četl, že proti plísni je dobrý přidat do tý kaše trochu cibule, ale to jsem nezkoušel.Místo jablek jsem dával i hrušky a šlo to taky.Může se použít prakticky libovolný ovoce.

Ahoj, jojo, je to ten recept od tebe. Nechápu, čím se to mohlo stát, ale celý povrch se potáhl plísní :-/
Nedávnou jsem musela násadu koupit a u té se to stalo taky, ale to jsem brala, že je to z obchodu, tak kdo ví jak to dělají a octomilek tam už bylo jen pár, tak mi to tak nevadilo, ale do tohohle ještě ani nestačily naklást :-(
K těm sušeným kvasnicím, to tam dáváš celý sáček???

máš to nahoře napsaný;-) asi na 3 jablka dávám 2 mrkve.Do seřítnutých PET flašek dávám asi 3 cm kaše, na to tak 20-30 octomilek.Přetáhnu to silonkou a flašky dávám na strop terárka, tam je pěkně teplo, to mouchám vyhovuje.Když se mi už zdá ta kaše po čase moc suchá tak to normálně trochu porosím.S plísní jsem se ještě nesetkal.Tak nevím co s tím.Zkus třeba příště do části tý kaše přidat cibuli a do části ne.Uvidíš jestli to pomůže.Jeden sáček těch kvasnic mi vystačí tak na 5-6 flašek.Nemíchám kvasnice do kaše, ale jen potom posypu tu kaši ve flaškách tenkou vrstvou.

Já dělám recept bez vaření, nikdy neplesniví, octomilky jedou dobře. Smíchá se ovocné musli (nejlevnější kilové z Teska)s vodou, přidá se lžíce octa a trochu bílého vína, nechá naboptnat a rozmixuje mixérem. Poměr se musí časem vychytat, aby byla kaše akorát hustá (a mouchy se v ní netopily). Na povrch přidám trochu sušeného droždí. Protože nejvíc plesniví papír, dávám tam raději zmačkaný alobal.

ahoj, mě směs vždycky hodně chytne plíseň, dávám i ocet, ale nepomáhá to, kouknu se i po tom přípravku pro konzervování, ale zajímalo by mne, jestli vadí, když se octomilky líhnou vlastně z té plesnivé směsi, octomilkám to očividně nevadí, protože plíseň vždycky zpracují a je jich hodně, ale jde mi i o to, jestli pak nevadí krmit octomilkama, které se vlastně takovou směsí živily, krmím s nimi pralesničky, děkuji za odpovědi

Ahojky jsem ráda,že jsem našla tuto stránku a že už si poradím s násadou na octomilky,ale ještě řeším problém kde vzít ty první, abych jsem si je mohla nechat líhnout.Ještě bych potřebovala poradit,jak s nimi krmit malé chamíky,abych jich neměla celý byt

tu je odkaz na paní co prodává octomilky http://inzerce.chovzvirat.com/83878-octomilky-nele tava-a-letava-forma.html ,jinak já chamíka krmím tak se si odklepu octomilky do sklenky s vytamínem v kterém je obalím a pak je po špejli dávám chamíkovi. Mám mimino a uplně v pohodě si je pochytá sám takže prostě mu je tam dej a on se postará o zbytek. A než je budeš přesypávat tak klepní po ubrousku na kelímku ať octomilky střepeš,ale velice rychle budou opět nahoře a při každém krmení se mi stane že mi jich pár uteče,ale dělám to na stole takže je pak pochytám,naženu je na ruku a buď je vrátím zpět nebo hodím chamíkovi.