Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "urážlivá" agama

Ahoj, prosím o radu, mám agamu kočičinskou samičku, výška terária-120 cm, délka 90,osvětlení UVA i B, agama se s jinýma samicema nesnese, problém je, že když jsem u ní, vydrží být v teráriu, ráda sice chodí ven, ale je klidná, ale jakmile odjedu, anebo vidí, že odcházím, ¨skočí dolů a zuřivě hrabe do skla, vždy převrátí písek a kamínky vzhůru nohama a spolubydlící říkají, že slyší až vedle jak hrabe kameny.Má kvalitní větší bazenek, takže má vodu vždy celou od písku jak vysoko hrabe.zkoušela jsem podél skla dát kůru, ale to vyleze a tuka nad ní..nemáte někdo nějaké nápady či návrh v čem je problém, moc díky

to dela moje vousatka taky, ale ta to dela kdyz sem u ni kdyz sem pryc tak nic a jakmile si sednu k pocitaci tak zacne, pak dojdu za ni, to zase nic a jakmile zase sednu za pc tak zase hrabe( pc mam hned u teraria cca 2metry) ...treba si chce vynutit tvou pozornost, nebo najist bo tak....me napadlo ze ten muj vidi ze mam na plose na pc jeho fotku tak si mysli ze mam jeste 1 agamu...fakt nevim

Ahojky,

naše agamy to dělají také - nejvíc samec, ale samičky také občas blázní. ale je to tedy většinou, když vidí, že někdo prošel kolem terária. Jsou zvyklí, že je dost často pouštíme se proběhnout a když jeden-dva dny vynecháme, tak je hned zle :-)
Myslím, že to není nic neobvyklého. Jsou to velmi přátelští tvorové, kteří mají rádi přítomnost lidí.

díky moc za odpovědi, hlad určitě nemá, také ji právě každý den pouštím.Tři dny v týdnu ale nemůžu a to se opravdu vzteká a pak je uplně mimo, naštvaná.Trápí mě to, chtěla bych jí to nějak odnaučit..Hrabe právě hlavně když jsem pryč..Navíc je to samička, udivuje mě to
děkuju moc za odpovědi a přeji hzeký den