Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "urážlivá" agama

Ahoj, prosím o radu, mám agamu kočičinskou samičku, výška terária-120 cm, délka 90,osvětlení UVA i B, agama se s jinýma samicema nesnese, problém je, že když jsem u ní, vydrží být v teráriu, ráda sice chodí ven, ale je klidná, ale jakmile odjedu, anebo vidí, že odcházím, ¨skočí dolů a zuřivě hrabe do skla, vždy převrátí písek a kamínky vzhůru nohama a spolubydlící říkají, že slyší až vedle jak hrabe kameny.Má kvalitní větší bazenek, takže má vodu vždy celou od písku jak vysoko hrabe.zkoušela jsem podél skla dát kůru, ale to vyleze a tuka nad ní..nemáte někdo nějaké nápady či návrh v čem je problém, moc díky

Ahojky,

naše agamy to dělají také - nejvíc samec, ale samičky také občas blázní. ale je to tedy většinou, když vidí, že někdo prošel kolem terária. Jsou zvyklí, že je dost často pouštíme se proběhnout a když jeden-dva dny vynecháme, tak je hned zle :-)
Myslím, že to není nic neobvyklého. Jsou to velmi přátelští tvorové, kteří mají rádi přítomnost lidí.

díky moc za odpovědi, hlad určitě nemá, také ji právě každý den pouštím.Tři dny v týdnu ale nemůžu a to se opravdu vzteká a pak je uplně mimo, naštvaná.Trápí mě to, chtěla bych jí to nějak odnaučit..Hrabe právě hlavně když jsem pryč..Navíc je to samička, udivuje mě to
děkuju moc za odpovědi a přeji hzeký den