Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okradený terarista

Ted jsem se dívala na zprávy, byla tam reportáž o teraristovi s Havířova, kterému ukradli x hadů a x pavouků v celkové hodnotě cca 200tis.
Co na to říkáte? Zlodějíček se pěkně napakoval, co? Ale jak se mu podařilo je odnést, to bych chtěla vidět.

Vida, euroskeptička... :-D

1) Otevřené hranice jsou naopak jedna z největších výhod EU! Evidentně jste asi v období před naším vstupem do EU, respektive do Schengenu, nikdy nestála v autobuse 7 hodin na jedněch hranicích (přes poledne v létě na přímém slunci), třeba při cestě na dovolenou k moři. Fakt velmi příjemný zážitek a "výhoda" toho, když jsme v EU nebyli. Ano 7 hodin je extrém, ale 1-3 hodiny čekání nebyly na některých hranicích vůbec neobvyklé.

2) A jestli si myslíte, že byl před vstupem do EU nějaký větší problém vyvézt dobře schovatelná zvířata typu hadů nebo pavouků, tak se také mýlíte.

Tak bezprostředně se Schengenem to nesouvisí (kdo ví kdo to udělal a z jakých pohnutek a kde je jim konec), ale troufám si tvrdit, že jsem si jist že případě vývozu za hranice to mají díky němu mnohem jednodužší páč to nemusí vůbec nějak schovávat "Evropou volnou cestou" , stačí klasika dodavka naložit je dozatu a můžou jet. Schengen má své výhody i nevýhody, ale to sem myslím nepatří.