Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opět otázka substrátu

Zdravim, potřebuju poradit s volbou substrátu pro E.guttatu, v sobotu si jedu pro hada a těd rařizuji terárko, jako podklad jsem použil lygnocel. Ale dočet sem se tady spousta jeho nedostatků ale i rašelina má spoustu pro i proti, tak už vážně nevim. Co používáte vy??? Mam terarko na ozdobu, tudíš noviny u mě nepřipadají v úvahu... Dik

ta klasická mulčovačka mě sice nezapáchala ale manželce strašně smrděla jeto takový koncentrovaný lesní odér aspon ze začátku potom to začlo smrdět jinak právě nějakým tím kvasem bud´to byla uplně suchá a po zalití či narosení hned začla plesnivět/takový jemný kožíšek/hned druhý den ,jakmile si někde had ulevil tak okamžitě kožich na docela velké ploše ,u kurtusek mam cypřiš na ploše 100 na 100 42 litrů/ jeden pytel/a nic moc vrstva je pravda že to pěkně uvalcovali ale tech necelých 9 litrů si nedovedu představit co se stím da udělat ,s tím substrátem je to věčný boj /pořizovací náklady,snadnost údržby, pokud se jedná o okrasné terárko tak vzhled,a v neposlední řadě i spokojenost chovanců/neví někdo jestli byse dali sehnat štěpky ale z měkkého dřeva ty bukový moc nebo spíše vůbec nesají a vlhký taky okamžitě plesnivý?