Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemensky KRIVA

ahoj,,,moje mladatko samec chameleona zeleneho cca 6cm v tele kriva na pravu prednu nozicku.vzdy ked lezie tak sa prikrci ako keby nemoze dostupit na nohu:-|brani mu to pri love pretoze je pomaly.:.(prosim pre skusenych co s tym..v pripade ked to je zlomenina alebo co:-|dakujem za rychlu odpoved

Nemá nafouklý kloub na té noze (kolení nebo u "dlaně"). Pokud je to jen zlomenina, což je to nejmenší zlo, tak ze zkušenosti vím, že postačí zvýšit dávky vápníku (já používám Biomin H) a ono se to spontánně vyléčí.
Ale nejlepší by bylo foto, abychom si byli jistější.

Moc toho z těch fotek poznat není, ale nic moc tam nevidím. Klouby nafouklý nejsou a ani nemá křivici, tak to bude asi opravdu zlomené. Chameleonům, obzvláště mladým se při nedostatku Ca (vápník) dělají spontánní zlomeniny.
Ty říkáš, že používáš vitamíny REPTOLIFE, ale to je málo, měl bys používat ještě vápník a minerály. Jako zdroj minerálů se s úspěchem běžně používá Plastin a jako zdroj Ca Biomin H (obojí koupíš v každé lékárně).
Má rada je zvýšit tvému chamovi dávky vápníku a dobře jej pozorovat, pokud se mu nenafukují klouby.