Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pachnoda cordata

Dobrý den,potřebuval bych zjistit jeststli je Pachnoda cordata vhodná pro začátečníky.Chci si jej koupit ale jsem začátečník a tak jsem se radši zeptal.děkuji.:-[

Z Pachnod jsou nejjednodušší na chov P.marginata(bud P.m.p,nebo P.m.m) Některé druhy v tomhle rodu vyžadují zvláštní podmínky, některé druhy jsou kanibalistické,musíš se zeptat člověka od kterýho je budeš kupovat,já osobně měl jen ty dva nejběžnější druhy,když sem dělal brouky nebyly ostatní moc k sehnání.

Děkuji moc.A chtěl bych se zeptat kolik vajec může naklást Pachnoda marginata p. a jak se to pozná.A jestli je možné že se nespáří jako mí zlatohlávci Cetonia aurata které jsem choval jako první?A je normální úmrtí larev?Děkuji za odpověd´.;-)

Mno moje první samice P.m.peregrina nakladla tuším něco kolem 150vajec(124larev sem z toho dochoval do L2 to si pamatuju) ale opravdu nechápu jak to dokázala, ve všech dalších generacích byl průměr 30ks. Někdy nejsou brouci dostatečně vitální a hynou aniž zanechají nějaké potomstvo,stává se to u náročnějších druhů když ještě jako larvy nedostanou přesně to,co potřebujou ke správnému vývoji.Vajíčka snadno uvidíš jestliže máš průhlednou chovnou nádobu,jsou často až na dně.Jináč doporučuju substrát jednou za nějakou dobu probrat a odebrat všechny larvy,často žerou vajíčka a čerstvě svlečené malé larvyčky.

Opravdu moc děkuji.A chtěl bych se zeptat jestli ještě chováte nějaké ty Pachnody?Já jak jsem již říkal jsem začátečníkem a jsem moc rád že je tu tahle stránka kde se mohu na cokoli zeptat.No a chtěl bych se vás ještě zeptat kolik může stát taková Pachnoda m.p nebo p.m.m.?B::)udu rád když mi někdo odpoví.:-[