Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno domácí octomilky, jak je chytit?

ahoj, doma v kuchyni jsem si všiml že máme šílená kvanta octomilek (to bude z toho chlastu:-D), tak mě napadlo využít je jako krmivo pro mé L. lugubris...avšak jak ty mršky pochytat? nemáte někdo nějaký trik? a opatrně na mě prosím,pravé zápěstí mám v sádře:-D

ahojda, jsem tu zase s dotazem.... na burze jsem sehnal násadu octomilek...byly to komplet larvy a teď už mám jen dospělce, jenže jak jsem tak dělal tu kašičku z ovoce tak mi začla plesnivět. Jsem se mírně nas...štval octomilky hodil do nové petky a tam dal dva kusy jablek...vím že když jsem je tak měl u gekonů, tak se množily a nic neplesnivělo, myslíte že jim to stačí?

Četla jsem, že pomůže do kaše dát lžíci octa. Sama používám recept bez vařením - namočím ovocné musli (nejlevnější z Tesca) do vody, přidám lžíci octa, trochu bílého vína. Za cca 1/2 hod rozmixuji. Má vzniknout hustá kaše (přizpůsobím množství vody). Nakonec přidám půl lžičky sušeného droždí. Nic neplesniví (zatím).