Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemocný sklípkan

Dobrý den,
"podědila" - proto ani netusím nazev,:-( jsem sklípkana. Jsou mu asi tři roky. Nastala těď situace: sklípkan přestal přijíámat potravu, splaskává mu zadeček a ve spodu tělíčka se mu tvoří bílá skvrnka. Omluvám se za nepřesný popis, ale jsem pouze chovatel"udrzovatel" Prosím o radu, je nějaká možnost pavouka zachránit, jak? Moooc děkuji za pokus o odpověď.

předesílám- se sklípkany mám mizivé zkušenosti. ale zní mi to tak, že u něj máš moc vlhko a on prostě chytil plíseň... To je ta bílá skvrna. Nu a protože není v pohodě, nebaští, a proto mu splaskává zadeček. Terapii musí poradit někdo zkušený.

musis se nekoho zeptat jestli je to samec nebo smice pokud je to samice tak je to plisen a na ni si musis koupit mast chitit pavouka mezi 2 a 3 nohou z jedne strany palcem z druhe prostrednickem a na hlavohrud polozit ukazovacek (hlavne ho nemackej)pak mu to bile misto namaz tou masti a dej ho do terarka kde ho budes moc pozorovat jestli se to hoji:puff:a jestli neji tak se muze zacit svlikat

Mám podobný problém, moje vaganská má asi 1cm v těle a zespoda na zadečku má dvě bíla kolečka jsou obě dvě na stejném míste, akorát na druhé straně zadečku, je to plíseň?
Mám ji v krabičce na vlhkém lignocelu a poslední dobou je furt "přilepená" na stěně.
Krabička je větraná z boku malími dírkami a ze zhora taky.
Jak to teda poznám že se jedná o plíseň?
děkuji za rady :-D

zespoda na zadečku má dvě bíla kolečka jsou obě dvě na stejném míste, akorát na druhé straně zadečku

No, mozna by stacilo mrknout na anatomii pavouka. V mistech, ktera popisujete jsou u kazdeho sklipkana svetlejsi plicni vaky...

to Micinka: Nejspíš půjde opravdu o dospělého samce, 3 roky je akorát tak čas, kdy samci většiny druhů dospívají, tudíž mu už nebude pomoci. Pokud je to samice, tak podle popisovaných příznaků jí moc života také nezbývá. Bohužel pořád platí tvrzení: nemocný pavouk je za chvíli mrtvý pavouk.