Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Špatné přední nohy agamy kočinčinské

Ahoj všem.

Mám doma samce agamy kočičinské. V poslední době přestal šplhat a zjistil jsem, že má divné přední nohy. Zdá se mi, že jsou nateklé a na pravé noze má ohnutý a v kloubu prasklý malíček. Ten malíček jsem mu začal omývat v roztoku hypermanganu. K veterináři samozřejmně pojedu, ale objednat se k němu budu moct, až zítra. Takže se zatim chci zeptat jestli neodhadnete co by mu mohlo být?
Co se týče chovu, tak teplota cca 25 až 32 stupňů. Řekl bych dostatek světla i žrádla, vitamínů i minerálů.

[http://lh6.ggpht.com/jrezab/SOiD39ryyeI/AAAAAAAACCs /XTYfHSbXC6o/s800/PA050002.JPG]

Přední pravá noha ze spoda:
[http://lh5.ggpht.com/jrezab/SOiD2eynS4I/AAAAAAAACCg /vGpn3SyWzi4/s800/PA050006.JPG]

Přední pravá noha ze shora:
[http://lh3.ggpht.com/jrezab/SOiD0sDYFDI/AAAAAAAACCQ /d4kDMe9VRx8/s800/PA050004.JPG]

Levá noha:
[http://lh6.ggpht.com/jrezab/SOiDzs4XnHI/AAAAAAAACCI /OOoHp5v_Gvw/s800/PA050001.JPG]
Změna předmětu, původně: Špatné přední nohy agamy kočičinské (halapremek)

Zdravím, nevypadá to moc hezky v porovnání se zdravou končetinou u jiných jedinců. Takové končetiny jsem ještě neviděl, zaškrcení starou kůží bych asi vyloučil a ostatní co mě napadá, tak možná dna, ale to bych nepřál. U ni bývají takové značné otoky kloubů, samotného by mě zajímalo, co veterinář diagnostikuje. A nebo ještě zánět kloubů - bakteriální nemoc. Držím palce ;-)

Ahoj.

Tak jsi měl pravdu. :.( Je to dna. Veterinář diagnostikoval, že má akutní selhání ledvin. Dostal něco proti bolesti, nějaká antibiotika a prašky, co mu mám dávat každý den. Za týden s ním jdu na kontrolu, a tam se uvidí jestli se bude v léčbě pokračovat, nebo jestli ho nechám utratit.
Je mi to fakt líto, protože je moc pěknej.

H.

Hm...Tak víte co? - jděte do (_,_) s prominutím už!]:(

Piarista: Nikdy bych nikomu nenabízel nemocného Varana, nabízel jsem zdravou samici - mládě. Miminám nic nebylo...

A speciálně pro tebe Carlosi. Mám známého veterináře ke kterému chodím a řekl mi sám že varan nemá šanci, v den kdy jsem tam přijel že už to chci zkončit tam nebyl on ale jen pomocnice. Daly mi anestetikum ať mu to píchnu sám že s Varanem se tam mlátit nebude.Mám asi 8 let prax v Zoo Zlín takže jehlu už jsem držel mockrát....

A Definitivně tímto končím s veškerými radami na teraporadně. Protože místo pochopení se tady najdou jen blbci co kritizují ostatní lidi co chtějí pomoct. Přepište to na ]:(TERORISTICKA.PORADNA]:( - to se tady bude hodit víc

Veterinar asi myslel, ze krystalky se muzou tvorit na osrdecniku (vak, ve kterem je ulozeno srdce). Neni to vsak jedine misto, kde se krystalky ukladaji. U leguanu krmenych zivocisnou potravou jsem mela moznost videt celou telni dutinu vcetne organu potazenych vrstvou krystalku kyseliny mocove. Tento problem vsak vznika i u tipicky nebylozravych zvirat. Videla jsem ji treba u agam nebo chameleolisu krmenych prevazne mysaty misto hmyzem nebo plzi, casto se vyskytuje i u chameleonu. Dna je zpusobena dost casto nevhodnou vyzivou, ale leckdy to muze byt otazkou vrozenych vad nebo proste spatne funkce ledvin...

Krokodýl: anestetikum jsem do rukou dostal přímo v ordinaci a před zraky pracovnice veteriny jsem sám varana šetrně uspal aby se netrápil, neřekl jsem že jsem toto serum dostal domů...
Jen mně zaráží kolik negativa se dostane pouze z mé snahy někomu pomoci, přiblíením toho co se stalo mně...Chtěl jsem tázajícímu přiblížit kam až může tato nemoc zajít...

Jeden se mně ptá jestli jsem mu chtěl úmyslně prodat toho nemocného varana jako bych byl nějaký sprostý víš co...

Druhý pouze hledá chyby ve větách aby mne nakopl za něco co jsem napsal. Je pravda že jsem mohl více rozepsat okolnosti té události aby si na mně nemohl smlsnout ale to jsem tady nechtěl psát romány jako ted. A jak už jsem psal končím s jakoukoli pomocí zde at už je to kdokoli protože nebudu riskovat že se zase do mně někdo bude navážet

Už jsem to tady psal. Je to druhá odpověď ze zhora.

Veterinář diagnostikoval, že má akutní selhání ledvin. Dostal něco proti bolesti, nějaká antibiotika a prašky, co mu mám dávat každý den. Za týden s ním jdu na kontrolu, a tam se uvidí jestli se bude v léčbě pokračovat, nebo jestli ho nechám utratit.