Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva pootevírá tlamičku

dobrý den,
nikdy se mi to nestávalo ale ted když vemu mou suchozemskou želvu do ruky ta trochu pootevírá tlamu a zase zavře tak dokola, mám strach jestli ji něco není předtím to nedělala. Mám ji 2 roky.

no ale tlamičky suchozemské většinou řpi braní do ruky neotevírají a zvlášť, když jí majitel má už dva roky a před tím to nedělala....určitě k tomu nějaký důvod je..není nastydlá? Zkus o ní napsat více.....kde bydlí, co žere...

Nic ji není, želvy se brání zvedání, i když je člověk má už dlouho. Můžou při tom otvírat pusu, kývat hlavou nahoru a dolů nebo syčet nebo jinak dávat najevo, že se jim to nelíbí, to je normální...

Ahoj, no já nevim.. Nechci strašit ani nic přivolávat, ale kde bereš tu jistotu, že jí nic neni?
Musim souhlasit s hathor. Zadavatelka nenapsala nic konkrétního ani bližšího, tudíž je tu hafo možností... Buď se tedy zničeho nic začala po dvou letech stresovat při braní do ruky nebo je nemocná a to může zahrnovat jak nachlazení, infekci, překážku v tlamce, atd.
Třeba nám zadavatelka napíše víc a nebudem muset bloumat na prázdno ;-)

Jistotu mít nemůžu, jen mi to tak přišlo. Z toho, co autorka píše, chápu, že to dělá jenom při braní do ruky - nám to třeba začal dělat 1 sameček, když vyrostl do puberty (nebo do dospělosti nebo kdy se takhle začnou želváci chovat) - začal se nám víc bránit, útočit na ostatní želváky apod. - prostě si bránit území. Pravda je, že jestli ta želva oevírá tlamku neustále, tak to je špatné, ale já z toho příspěvku chápu, že to dělá jen když ji berou do ruky... (a že by se nemoc projevila jen při vzetí do ruky?) Víc informací od autorky by každopádně neškodilo.