Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou žabku?

dobrý den, mám doma nevyužité nové akvárko, které bych chtěla přestavět na terárko, myslíte, že můžu mít nějakou žabku v tera 30-20?není to moc malé?nechci jí trápit..díky

Předpokládám, že ji nebudeš ochutnávat, jen bych doporučoval pokud s nima manipuluješ, si pak umýt Spousta obojživelníků disponuje v tělním sekretu nějakým jedem, ale určité nebezpečí (nevolnost, pálení) hrozí jen při pozření nebo když se sekret dostane do oka, čemuž se dá prostým umytím rukou snadno zabránit, navíc na žáby se stejně nemá zbytečně sahat, pouze při nutné manipulaci, což nemusí být nijak často. Bombina orientalis (kuňka východní) je opravdu poměrně vhodná pro začátečníka a i do menšího terária, navíc je pěkně zbarvená (zelenavý hřbet a červenočerné bříško).