Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zazimování suchozemské želvy

Prosím Vás, mám malinkou (asi 6cm) želvičku čtyřprstou, která údajně pochází z Tuniska. Není už skoro aktivní a nechce jíst. Jak jí mám zazimovat a kdy? Potřebuji to dost podrobně, nebo mi pošlete nějaké instrukce. Zajímá mě při jaké teplotě jí mám udržovat jak ji před zazimováním ošetřit, v čem jí zazimovat ap. pokuď možno co nejvíce informací. Děkuji:-)

Zdravím, jestli opravdu máte Furculachelys nabeulensis neboli Testudo nabeulensis, poddruh vyskytující se v severní Africe (Tunisku), tak zimování můžete vypustit. Chovatelé těchto želv i zimování zavrhují, želvy mají jen jakési období klidu. Přes den byste jim měla poskytnout teplejší klima, dostatek UVB a na noc mohou teploty výrazně, ale opravdu výrazně klesnout pod pokojovou teplotu. Více informací máte tady - winter.php