Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chování krajty královské

Všechny zdravím!
Jsem novopečená majitelka ročního samečka reguisky. Přišel ke mně od velmi milé paní i s teráriem, dobře rozkrmený a ochočený v perfektním stavu. Mám ho týden, takže jen dopředu zdůrazňuji, že se nedívím, že nežere a neptám se proč..;-) Jen je to můj první had a kromě agamy mám doma samé savce. Snažím se hltat všechny články a diskuse, abych pochopila, jak se had chová a různě projevuje a tak. Jde mi teď hlavně o krmení a jak poznám, že už má o potravu zájem. Krmím v dobu jakou byl zvyklý v jeho původním terárku oblíbenými myškami. Po terárku šmejdí celý večer, o myšku jeví zájem, dělá na ni nájezdy, ale pak jde spát, tak myš vyndám. Mám to tak dělat každý den, nebo nechat hada vyhladovět, nebo se dá ze slídění vypozorovat, že už by jedl? Rád se plazí po terárku i na ruce, je čilý a zvědavý, ale absolutně třeba nepoznám, jestli není nervózní nebo ve stresu. Chce to čas, ale moc bych byla vděčná za vaše začínající zkušenosti a postřehy o chování reguisek.Co pro vás byl třeba šok, nebo překvápko :-)
Dík!

Tak supr, všechno to do sebe zapadá! Josh si taky s myškama hrál na uhrančivou schovku ;-) Tak jsem dala na Pythonovu radu a vyčkala, až bude číhat za tmy z úkrytu a vyšlo to! Slupnul 2 myšky jako nic. Třetí už nedal, tak šla zase do domečku na záchod. Na přebytky nemám hroznýše,ale náš pes ty myši zbožňuje! Sice je nejí, ale je na ně něžnej, líže jim ouška a prdelky, tak se tady nenuděj 8-) Dík moc všem za sdílení zkušeností! Teď ještě z "jiného" soudku ;-) Jak často se vaše krajta vyprazdňuje? Četla jsem tu, že klidně i jen před svlékáním jednou za 3 měsíce..::) u někoho za 14 dní, tak se tak ptám, ať řeč nestojí :-D