Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ophiophagus hannah

Zdar.Najdu sa chovatelia tychto hadov?Myslim ze su aj na Slovensku.A vobec uvazuje niekto o ich chove?Ja ich urco najblizsich 20 rokov mat nebudem alebo aj nikdy.Ale hrozne ma to zaujima.To ze je to nakladny a narocny chov to viem.Tak napiste kto moze par riadkov.Plazom zdar.

Jedovatost ani velikost (měla by teoreticky existovat i dwarf verze, ale mam to jen z doslechu) problém není, největší úskalí jejich chovu je to, že se živý jen hady, co vim tak je povětšinou krmí guttama a tmavkama, když bych to tak spočetl, tak ti stačí tak dvě samice tmavek abys ukrmil pár královek... Taky jsem někde četl, že jim dávali hadí kůže naplněný myšma. Těžko se tyto hadi dají chovat mimo oblasti kde můžeš brát krmení v přírodě, protože se jinak chov velmi prodraží. Ale ruku na srdce, jaký je rozdíl chovat tmavky na krmení nebo potkany za stejným účelem... Kdo by se do toho pustil, tomu držím palce, jsou to nádherní impozantní hadi. Poslední mě známá cena je $500-$800.

Dají se už i dobře sehnat odchovy, které jsou rozkrmené na myšatech a přijímají je bez jakýchkoliv porblémů, takže taky bych vtom až tak veliký problém neviděl a navíc člověk co si rozmyslí koupit tyhle hady tak musí přece jenom v peněžence něco mít. Pořízení toho hada je ta nejmenší částka.

Ty hlodavci im musia odpalit zazivani.

Já si myslím že by to zase tak drastické být nemuselo.Většina např.Trimeresurů si myslim v přírodě jen tak na myš taky nenarazí a jak nám tady na nich pěkně prosperujou.Ona taková 4m kobra musí spořádat ročně tolik hadů,že si myslím že by to v teráriu byl opravdu hodně velký problém ukrmit jen hady.Kobra není Bitiska...tráví poměrně hodně rychle.Nejvíc by k tomu mohli asi říci naši Slovenští kolegové :-)P.K.
myslím že je chovají.

Zdravím,nedávno mi jeden známi hovoril o Micrurusákoch(a Bungaroch) a hned som sa ho pýtal,či sa dajú naučit na myši-odvetil,že to je nemožné.Ale to je asi extrém a možno Kingom to nerobí až také problémy.Počul som aj o krmení potkanmi stiahnutými z kože(vraj srst sa im zle trávi,myslím pre Kingov).Ono zas uplne všetko sa nedá prevychovat-to je proste príroda.

Nevidím jediný problém v tom když bych koupil hada za 700E proč bych mu nekupoval měsíčne za 2000,- tmavku či hroznýše. Vůbec bych ani neuvažoval nad potkanem a pod. Koupil bych ho už s tím že ho budu krmit žrádlem za 2000,- měsíčně nebo si ho prostě nepořizoval. Proč kupovat Ferrari když nebudu mít na benzín????

Daj se sehnat odchovy na terraristik.com
Je to ale had pro opravdu velké kluky ne pro lidi co spekulují o krmení hlodavci a pod., když už to koupit tak do toho jít se vším všudy né na 50%. To je můj pocit a názor. Nicméně nikdy sice neříkej nikdy,ale já si troufám říci že do tohoto zvířete nejspíš nikdy nepůjdu. Mám se rád. Něco jiného je 1,5m velká líná gabůnka než 4m velký bič!!!!

Jojo je to had, pro lidi co maj dlouholetou zkušenost s jedákama. Viděl jsem několik skoro bych řekl i desítky královajd a několik znich mělo přes 4m největší 5.6m a můžu říct, že tyhle obři opravdu nejsou moc rychlí, určitě bych se víc bál 2m královajdy než tohodle obra.

Nějak mi tohle vlákno nakonec uniklo.Tvoje argumenty jsou drobku určitě reálné a dávají smysl,ale příjde mi že koukaš jen tím směrem krmit hady a nad tím co kdyby to opravdu šlo s hlodavci,bez jakýchkoli problémů,se vůbec nezamýšlíš.je to trochu střet názorů,ale nemůžu si pomoct :-)
Asi jako proč lít do Ferrari benzin,pokud by jelo stejně třeba na vodu :)

cau chlapi myslim ze si jen tak nikdo kralovnu:))hannu:-)nekoupi 1 je draha 2 neni moc lidi včr co s ni maji zkusenosti a kterej klucina by do nich sel?ten by asi napnul plachtu az by mu zdrhla pod skrin 4metrova vzteklina na netu tohoi je dost i o ustknuti ale v aj.tomasi asi ve stredu pojedu do zoo tak ti vemu potkany;-)

Tome, souhlasim stebou, pokud někdo má ty prostory a nějakou tu korunu na to, aby jí pořídil( není to nějak extrémně drahé) tak si jí klidně může koupit. Viděl jsem jak je chovají v zemích jejího výskytu i jak je množí a opravdu na tom nebylo nic složitého, sice tam mají přirozenej přísun potravy, ale už jsem slyšel o dost případech i co se týče zvířat z přírody, který krmili jenom hlodavci a nebyl žádný problém.

zdravím,rozmýšlal som aj nad tým,či sa niekto nehral v nejakom programe tipu photoshop,ale ja som z takých vecí magor,takže to neviem rozoznat.
Zrejme bola asi fakt defektná,alebo nič iné než albino regíny nežere:-D.
Na druhej strane KING si zaslúži kvlitnú potravu:puff:.
Inak ten obrázok s tým nápisom ma natolko zaujal,že silno uvažujem,že si to dám urobit na tričko.:-p