Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Onemocnění štítné žlázy u hadů

Už dlouhodoběji pozoruji jednu Lamrophis fuliginosus, mám ji od malička. Když se nažere, oteče ji hlava a krk, rty se oddělí od sebe. Do vody jí dávám pravidelně Elektrodize, když se napije, trochu se jí uleví. Po strávení potravy splaskne. Když byla malá, stávalo se to nepravidelně, teď už je roční a stává se to pravidelně po nažrání. Nejdříve jsem si myslela, že je nachlazená, ale časem jsem vypozorovala, že ne. Hlavu nezvedá, nesípe, hleny v tlamě nemá, tlamu neotevírá. Kromě těch otoků je úplně v pohodě a žere taky normálně, podmínky chovu má stejné, jako ostatní hadi a nikdy se od ní žádný had nenakazil, bydlí s 2 gutátami a lamprophískou. Veterinářka mi řekla, že pravděpodobně trpí poruchou štítné žlázy. Chtěla jsem se zeptat, zda-li jste se s tím někdy setkali a máte s tím nějaké zkušenosti a jak jste tento problém řešili. Děkuji za odpovědi a poznatky.
(Zkusím sem vložit i fotografii, momentálně je bez otoku)

[http://img504.imageshack.us/img504/1518/p1000959oc2 .jpg]
Ještě jeden obrázek, ten už tak kvalitní bohužel není.
Myslíš, že jí to nějak zatěžuje, nebo ji to bolí? Z mého pohledu se chová úplně normálně, když odmyslím ty otoky. Když má otok, tak se taky nechová nějak výrazně jinak. Nevím, co bych pro ni mohla udělat. Vet mi nic neporadil a asi nemohl, když to není u plazů ještě dost prozkoumané. Je to onemocnění dědičné?