Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vodní

ahoj lidi prosím můžu se vás zeptat jaký mám koupit vitamíny pro agamu vodni? Říkali mi ve zverimeksu že ji musím koupit vitamíny ale nikdy je nemužu sehnet tak prosím poradte ja bych je mohl koupit přes net ale nwm jaký

A že ti rovnou nějaké neprodali v tom zverimexu;-).
1. nemáš agamu vodní, ale agamu kočinčinskou.
2. vitamíny by se neměli dávat jen tak, je třeba některé (D,A) pečlivě dávkovat.
3. stejně důležité jsou minerálie, především správný poměr Ca (vápník) a P (fosfor).
4. pokud máš velmi kvalitní zdroj UV B, stačí doplňovat minerálie.
5. je třeba důkladně nastudovat potřeby zvířete ještě před jeho pořízením.
6. lze použít Nutrimix pro nosnice, Vitamix pro nosnice a pod. s příměsí Plastinu nebo drcených (mletých) skořápek. Vše lze koupit v lékárně (někdy na objednávku) za pár desetikorun.