Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka Černá

Ahoj všichni chtěl bych se zeptat jak by měla dostávat velkou potravu užovka černá v průběhu celého jejího života?Hledal jsem to na netu ale našel jsem jen minimálně.

loading...

jako novorozeně holata, později skákavky, následně myši a nakonec malé potkany ... záleží na velikosti, ne na věku. Pokud má více jak 150 cm, zkusil bych malého potkana (pro jistotu mrtvého aby jí neublížil). Jinak to sám vypozorujete. Sní-li velkou myš jako malinu, můžete zkusit dát potravu větší...

Ahoj, jaj mam trio techto hadu a uplne hrave zvladaji stredni potkany...meri okolo 2 metru a nidky jsme s nim zadny problem nemel....sezerou v podstate uplne cokoliv!Jednou jsme mel navic i jednoho dospeliho potkana , samec ho zabil sezral ale o dva dny pozdeji ho vyzvracel tak jsme to uz vickrat nedelal!Stredni potkan v dospelosti jednou za 14 dni a 3 tydny je akorat!Mej se caooo

Obsolety rozkrmujem holátky myší.Po pár nakrmeních hravě zvládnou hole potkaní.Rostou velmi rychle a jako dospělé žerou vše.Krmíme hlavně potkany,ale žerou i mastomyši,křečky,narozené králíky a morčata,kachnata i kuřata.Kotata nechtěli,vyloženě se jich báli.Obsolet chováme nekolik kusů a jsou to nenároční a klidní hadi.;-)

Podle mých zkušeností se dá barva poznat až když se skvrny na těle začínaji slévat v pruhy.Jinak ale by měli mít hadi barvu podle svých rodičů.
Mládat máme zbylých 15 z první várky,ze srpna a 16 co se vylíhlo tento měsíc.Mladata osexovaná nemáme.Palpace mi příjde dost brutálni a neumim to.Na sondováni jsou malá a odhadovat podle ocásku to může každý kouzelník.Potom je ale šance ztejně 50:50,že se spletu.:-D

Zdravím tě Meldo.Ty tvé letošní srpnové už dají potkaní hole? Já jen jestli jim nedávám zbytečně malé porce. Je pravda, že osrstěné myší hole zvládnou bez problémů a asi přejdu na tzv. prasátka, ale s potkaním holátkem bych měl asi ještě strach. Jinak je pravda, že rostou jak z vody:-D.

Zdar!Dnes sa stalo nieco necakane.Okolo obeda mi vola kamarat ze ci nechcem uzovku "ruzovu"(1.5m)?Mal ju u nich v praci jeho kolega a ze ju nemoze mat doma kvoli priatelke a ze nevi co s nou(najprv ju chcel nekam pustit alebo ju zabit:@)!Tak som mu povedal ze si ju vezmem.Tesil som sa teda ze si poobede pojdem pre 1.5 m guttatu.
Tak som siel k nim do firmy.Tam na mna v krabicy cakala 1.5m E.OBSOLETA!Otazka:aky je to poddruh?Popis:hnedozlty zaklad,4 tmavosede pruhy a nadherna hlava ako ohen.Takychto piatkov by som mohol mat aj viackrat do roka;-).