Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem návrh

Nestálo by za to, vytvořit na stránkách stálé odkazy se seznamy zvířat pro dotazy typu:
Co do terária x . y . z
Had do 0,0 m
apod. ? :-)

A hledat na internetu určitě taky každý...jen to chce občas trochu snahy, což je bohužel v dnešní době vcelku vzácnost:-( Přijde mi docela samozřejmé, když už mám nějaký koníček, snažit se získat co nejvíc informací, ale asi je jednodušší napsat někam a ať myslí ostatní a hledají... Snad někomu trochu pomůže třeba tohle:

Dop_plazi.htm

Myslím, že to je docela dobrá pomůcka a stálo by za to ji možná i připíchnout nahoru. Jen bych doplnil, že je třeba číst to pozorně, aby nedošlo k omylům. Především:

A. Ještěři (Sauria) 15-25 čeledí, přes 4500 druhů

Jako základní rozměr (minimální) pro určení velikosti nádrží je délka : hlava-tělo, což je vzdálenost od špičky hlavy po kloaku (HT). Velikost nádrže je udávána v pořadí: délka, šířka, výška v násobcích HT délky. (např. leguán (Iguana) o délce 50 cm má mít terárium minimálně 2 m dlouhé, 1,5 m široké a 2,5 m vysoké). Základní rozměr je udáván pro pár zvířat, při chovu dalšího jedince navíc 20% plochy, při chovu jednoho zvířete lze odečíst 25% plochy. Rozměry jsou udávány pro dospělá zvířata, mláďata je nutné chovat v menších nádržích přiměřeného objemu.

Hovoří se o násobcích délky těla (tedy bez ocasu), v opačném případě (i s ocasem) by jsme z běžnými pokoji např. pro toho legouše nevystačili:-D.

Myslím, že jde o užitečnou pomůcku, kterou lze brát jako určité obecné doporučení.