Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekko gecko nepřijímá potravu

dobrý den, mám pár gekko gecko mám je asi měsíc a nějak mi nechtějí žrát.Nabídla jsem jim šváby a cvrčky, zdá se že to ignorují.Máte nějaký typ na dobrotu čím je rozkrmit anebo je mám zkusit nakrmit z ruky (to jsem již zkoušela dvakrát a vysledek byl zakousnutí do rukavice na dvě hodiny)
díky moc za rady!

Zkus je nechat raději zakousnout do něčeho poživatelného (cvrček, šváb, saranče, holátko), nejspíš to vyplivnou, ale možná ne a spolknou to, chce to zkoušet. Jinak samozřejmě záleží na X věcech, původ (import/odchov), stáří (starší jedinci hůře reagují na změny), zdravotní stav (obzvlášť importy mohou být začervené a dehydrované), podmínky v teráriu (teploty, vlhkost, vybavení - úkryty atd.). Při takhle dlouhé hladovce je třeba zajistit dostatečné zavodnění, často je porosit vlažnou vodou i přímo na tělo a okolí. Pokud by i přes dobré podmínky dále odmítaly potravu, bylo by třeba nakrmit je uměle.

děkuju moc, mám je teprve měsíc od nějaké chovatelky, mám pro ně topný kabel i kámen a dvě vyhřívací lampičky, snažím se rosit denně vždy večer (ale to nadávaj a vztekle utíkaj :) , úkryty mají, nalepených psoustu popínavých umělých květin a z toho vyrobené skrýše a jednu jeskynku, terárko mají na výšku přibližně metr dvacet a na délku tak metr třicet.
děkuji moc za rady, jsou pro mě cenné, na netu jsem toho v této situaci moc nevyhledala