Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon jemenský

Ahojky, najde se tu někdo kdo by mi poradil s chovem chameleona? Máme ho doma dva dny a teprve dneska se nám povedlo nakrmit ho dvěma cvrčky. Nechá se krmit pinzetou, sám ještě nechytá, je to normální u mláďat? nebo kde je chyba? Můžete mi doporučit co s ním a kdyžtak přidat další zkušenosti. Díky moc;]

Pokud ho máte jen týden, tak je to úplně normální. I po delší době to může dělat. Já mám chamíky dva. Ten starší je samec a je mu 11 měsíců. Mám ho už 8 měsíců a kromě mě se každého bojí. Projevuje se to tím, že běď ztrne a nebo se schovává. Ten druhý - samička, ta se nebojí nikoho, ale když jsem ji v létě dala do klece na balkon, tak pak seděla celý druhý den v terárku na zemi za květináčem a ještě celý týden se za něj schovávala když někoho viděla. Jinak je krotká a chodí na ruku z terárka. Chamíci jsou hrozně náladoví.