Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon jemenský

Ahojky, najde se tu někdo kdo by mi poradil s chovem chameleona? Máme ho doma dva dny a teprve dneska se nám povedlo nakrmit ho dvěma cvrčky. Nechá se krmit pinzetou, sám ještě nechytá, je to normální u mláďat? nebo kde je chyba? Můžete mi doporučit co s ním a kdyžtak přidat další zkušenosti. Díky moc;]

Ach jo, mrzí mě, že takhle reaguji, ale to jste o si o nich nic nepřečetla, než jste je koupila?

Neztesovat! Musí mít klid, netahat furt ven a pod. Měl by chytat sám už jako prcek! Jak velkou dostává potravu? Jak je velkej?Jaké má terárko?

VH

Díky za radu, ale nemyslete že nevím, jak se o něj starat.dostává cvrčky asi půl cm velké.což je myslím akorát, aby se mu vlezli do tlamy.je velkej asi 12 cm bez ocasu, ale jinak se chová normálně.jen nežere, což je u mláděte docela divný.těm se moc hladovět většinou nechce....:(

Krmení je jen malá část chovu. A ostatní podmínky? UV B, UV A, teplotní rozpětí, dotace minerálií a příp. vitamínů? Vyšetření trusu? ...

ale jinak se chová normálně.jen nežere, což je u mláděte docela divný.těm se moc hladovět většinou nechce..

Takže asi nějaký problém bude, ovšem bez informací na nic nepřijdeme, je mezi námi pouze velmi málo jasnovidců;-).

samožřejmě UV lampu má, taky lampu na ohřev terárka, teplota je přes den 30 stupňů, přes noc něco málo přes dvacet.Vitamíny má k dispozici taky.A,D3,E,vápník,fosfor,sodík,měd apodobně....vlhkost je taky dostatečná...sám si nic nechytne, ale na ruce z pinzety žere...dneska si jednoho chytil sám, ale hned ho vyplivnul....je možné že je zvyklý na něco jiného než na cvrčky?čím ještě by se dal teď v zimně krmit?zkoušeli jsme i pavouka, ale taky ho nechtěl.....

Zdravím,můj chamík když byl mimi taky několikrát chytil cvrka a zničeho nic ho vyplivl z tlamky. Myslím že první tři dny moc nežral jak jsme si ho donesli,pomalu si zvykal na prostředí. je pravda že se nemá stresovat,ale můj chamík se od miminka rád bere do rukou,hlavně ho do ničeho nentutit. Doufám že se váš chamík brzy rozkouká a začne baštit. Střílet by měl i na tu pinzetu v které mu podáváte cvrka.

Jaký druh cvrčka mu dáváš? Můj chamík jako mládě plival cvčka dvouskvrného, ale banánového slupnul bez problémů. Když žere z pinzety, tak zkus toho cvrčka chytit za nohu a kousek před chamíkem s ním pomlet, aby ho viděl a vystřelil jazyk. Pokud chceš, aby chytal úplně sám, tak mu zkus chytit nějakou mouchu. Já mu jich tak občas pár pustím a to máš vidět tu rychlost s jakou je zbaští.

Moc normální mi to nepřipadá. Vypadá to, že se něčeho bojí, něco ho ruší a nebo nemá kolem větví kam se schovat. Chamíci se na noc ukládají tak, aby je bylo co nejmíň vidět. Např. zalezou mezi listy kytek - je jedno jestli umělých a nebo živých. Pokud kolem větví nic takového nemá, je možné, že to hledá na zemi. Nebo ho osvětluje nějaké světlo, které ho na větvích ruší.

díky, to mě nenapadlo...kolem větví fakt nic nemá...na zemi si zaleze pod fíkus vždycky když někdo příjde dp místnosti...vyleze teprve až je klid...je to normální?přitom se nechá vzít i do ruky a je docela hodnej...jen je to hroznej posera....myslíme si že ještě není moc zvyklej na lidi....máme ho teprve týden...

Pokud ho máte jen týden, tak je to úplně normální. I po delší době to může dělat. Já mám chamíky dva. Ten starší je samec a je mu 11 měsíců. Mám ho už 8 měsíců a kromě mě se každého bojí. Projevuje se to tím, že běď ztrne a nebo se schovává. Ten druhý - samička, ta se nebojí nikoho, ale když jsem ji v létě dala do klece na balkon, tak pak seděla celý druhý den v terárku na zemi za květináčem a ještě celý týden se za něj schovávala když někoho viděla. Jinak je krotká a chodí na ruku z terárka. Chamíci jsou hrozně náladoví.