Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stále se zahrabává

Ahoj vsem.
Chtěla jsem se zeptat, pořídili sme si s přítelem hroznýše královskýho je mu asi 5 měsíců,a stále se nám zahrabává a vydrží tak i několik dní.
V terárku má vše co potřebuje a má mít. Ale s tímhle si opravdu nevíme rady.
Předem dík za radu...

je to tady všude již několikrát napsaný ... Pokud ho máte krátce, dejte mu čas. Bojí se, je ve stresu, tak je schovanej. Nechte ho tam v klidu a uvidíte .. časem vyleze. (pokud v tom není něco jiného - teplota atd.) Dejte sem pokud možno foto terária a teplotu, jakou tam má.

no, o dva stupně snížit teplotu může být oříšek... pokud topí žárovkou... A navíc 2 stupně pro hroznýše není rozdíl ... Nepatří mezy tvory, jenž potřebují přesnou teplotu. Bude to jak jsem psal - bojí se ... dejte mu čas... ;-) nechte ho v klidu, nedloubejte do něj a netahej te ho... pak sem napište, jak to dopadlo ...

Tak jsem se dozvěděla od jednoho chovatele, že to může být aji tím že má nízkou vlhkost v terárku...Kolik procent by tam teda měl mít? Vím že to tady už někdo někde psal, ale nechce se mi to hledat. Snažíme se udržovat zhruba 60%, ale je to těžký, každý den mu to tam vlhčíme rozprašovačem. Nedalo by se to vyřešit i nějak jinak? Protože problém by pak nastal kdyby jsme museli někam odjet, to by mu to tam kleslo asi tak mezi 30-40%.

tak hroznýška už zajištěnýho mám. Těším se na něj, jak malej kluk! :))

Jinak s tou vlhkostí se netrapte. 60 proc. je dobrý. Vlhkost lze udržovat vlhkým substrátem (lignocel dobře udržuje vlhkost). Ale je potřeba krmit hada mimo terárium s tímto podložím.
Jinak se to běžně dělá rozprašovačem. Vlhkost dovede vytvářet i veliká nádoba s vodou.

O tom Lignocelu jsem cetla,ale nejak me nezaujal. Jinak to mam pul na pul raselinu s drti.(nebo co to je).Takze to nemam resit nejakym vlhcovacem?
No vidis to, ja jsem rikala kdo hleda najde.:-D A ani to tak dlouho netrvalo. Za cas chceme poridit jeste jednoho, aby sme se nehadali, vetsi terarko uz mame zajisteny, akorat ted ty finance nejak schazeji, ale to se podda.

Přesně tak, KDO HLEDA TEN NAJDE! Jinak minimalni vlhkost by měla byt 60% ale spiš vyšši. Vodni nadrž u Hroznu by byt měla, ale tak jako tak tam byt nemusi..někdo ji ma někdo ne, ale je lepši když tam je, už kvuli te vlhkosti. A financi budeš každopadně časem potřebovat na dva hady vic a vic..teď jim koupiš myšku za par kaček a maš vystarano, ale až budeš každy měsic shanět třeba dva kraliky, tak už to bude horši :!: A to nemluvim o elektřině na vytopeni velikeho terka... Tim tě nechci samozřejmě nějak odrazovat, ale popřemyšlej nad tim..hadi totiž něco stojej ;-)

Hele s tema financema je to skoro u kazdyho vetsiho zvirete, nikdy to neni co se tyce penez zadna sranda. ale pro zmenu ted nebudu muset vrazet do terarka a osvetleni, topeni a tak. Jelikoz velky terarko s osvetlenim atd mam od znameho zajisteny zadarmo. A co se tyce kraliku, pokud mas nekoho kdo je chova neni problem, pokud je to nekdo z rodiny tak uz vubec. Ale to je jen muj nazor. nikomu ho nevnucuju. Vzdycky kdyz si clovek chce neco poridit musi do toho neco vrazit ale casem, uz ne tolik jako na zacatku.