Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem shovívavost

Ahoj všem, v posledním týdnu kdy tady brouzdám jsem se několikrát setkala s dost nepřívětivými odpověďmi laikům od vás zkušených odborníků....vím, že vám mnohdy dotazy přijdou stupidní a možná hloupé, ale já na to koukám trošku jinak - myslím, že už jen to, že ti lidé sem přijdou a ptají se je dobré znamení toho, že možná pro to zvíře něco chtějí udělat. To, že se někdo ptá, až když má zvíře doma je sice smutné, ale lepší pozdě než nikdy.....prosím proto všechny - buďme k sobě trošku shovívavější, berme v potaz nejen věk tazatelů a pokud se vám dotaz zdá neadekvátní a hloupý zkuste ho ignorovat ( mám na mysli samo pouze slušné dotazy, které nejsou proti pravidlům poradny), třeba se najde někdo trpělivější, kdo odpoví i na - pro vás možná - "stupidní" dotaz. Ono totiž jednou nepříjemnou odpovědí zklamete nejen tazatele, který to - možná - myslí se svým zvířetem dobře, ač na to jde třeba úplně naznale, ale především TÍM NIJAK NEPOMŮŽETE TOMU DOTYČNÉMU ZVÍŘÁTKU, které už má někde svůj domov, i když možná ne úplně vyhovující. Věřte mi, že mám s tímhle svoje zkušenosti.....apeluji jako laik v tera za "takylaiky" - po některých odpovědích tady, aby se člověk bál položit otázku;-) všem pěkný, usměvavý a trpělivý den nejen tady na teraporadně:-)

Myslím,že tolerance a shovívavosti je tu celkem dost a stojím za moderátory,že nejde toto nechat bez reakce.Kdyby se to tu začalo přehlížet,tak spousta přispěvatelů co mají co říct(hlavně po odborné stránce) by odešla a kde by byla pak úroveň poradny?!Zbyli by tu pouze ti,co se vyjadřují ke všemu a vždy a přitom o tom nic neví.Takže více škody než užitku:x:.Jinak si myslím,že když někam dojdu jako nový,tak se dobře porozhlédnu a odkaz"než položíte dotaz" je do očí bijící a bylo to to první,co jsem tu při první návštěvě pročetl;-).Beru i na potaz věk některých tázajících a dá se přejít nějaká ta hrubka,ale pokud je necháme při stylu jejich nechuti cokoli si dohledat sám a pak třeba položit dotaz,když něco nenajdou a nebo něco nepochopí,tak je to pouhé rozmazlování.A když už to šlo jednou nehledat a nesnažit se,tak to pujde i příště a pak samozřejmě tu potřebu pátrat mít nebudou;-).Toť můj názor:beer:.

No jo, jenže když sem někdo přijde poprvé tak těžko může vědět, že se opakuje po sté a pokud to není žádný PC průměrný uživatel těžko si to vyhledá....ale přeci to neznamená, že neumí ani nic jiného....pak bych to řešila odkazy....."tady ti o tom píší" a třeba doporučením k hledání pro příště...já vím, že je to otravné, opakující se, na nervy lezoucí.....ale pro ty lidi je to důležité....myslím, že při takové práci je vážně třeba obrnit se trpělivostí pokud chceme něco takového dělat....úmyslně píší chceme, protože já tohle absolvuji také- jen v jiných oborech, v práci i ve volném čase ;-) ale budu upřímná - taky jsou dny, kdy mi ty nervy ujedou, to bych zas kecala, kdybych psala, že ne :o)

Možná by stálo za úvahu odkaz "Než položíte dotaz" trochu zvýraznit (možná i upravit) a připíchnout nastálo jako první vlákno.
Mám pocit že v přemíře informací pro nového návštěvníka tento odkaz snadno "zapadne" a pak první dotazy vypadají tak, jak vypadají a zbytečně si koledují o uzamčení.
Jinak oceňuji práci moderátorů, musí to být opravdu nápor na nervy, ale úroveň poradny drží, takže díky.
A ještě - je trochu zvláštní, že uzamčená vlákna lákají k přečtení často víc než jiná, asi ten zámeček nějak přitahuje.