Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černobílé kamení

Ahoj chci se zeptat jestli můžu dát želvě místo písku to černo-bílý kamení co se prodává v akvateře, kamarád zrušil akvariumm a dal mi je tak jestli to můžu použít. A jestli želvě stačí 5 moučnejch červů denně, víc toho nechce ani sušený račky ani granule
[mod]Změna předmětu, původně: Černobílý kameni (Melda)[/mod]

Želvičku jsem koupil asi před 4 dny ve zverimě jek o něco větší něž 20 :-D (jako mince) :-). terárko mám zatim ve velikosti klas. akvárka ale samozřejmě až bude větší přizpůsobím ji terrko. Původně jsem měl v jednom rohu jeden velký kámen a na něm několik oblázků, pod kterými se sluní a v 2 zbylích rozích oblázky, na kterých jak sem vypozorovala tak spí. Mno a chtěl bych jí tam ty kameny ale nechci aby jí to nějak uškodilo

Želva potřebuje v první řadě řádné osvětleni,bez něj bude strádat.Jako každý plaz.Červi nejsou vhodná strava pro malou želvu,možná jako doplněk,ale jako hlavní krmeni v žádném případě.Nejlepší krmení je ryba a nebo file.Kuřecí maso a veškerý bezobratlí.Hlavně žížaly a vodní šneci.Ne vybavení terária želva není nijak náročná a písek v terárku neocení.Nutností je jen jeden kámen pod žárovkou na vyhřátí.;-)

Mám ještě dotaz jak by měla vypadat bedna na krmení ževlvy mímo terárko. Jestli musí mít nějaké spec. rozměry atd. A od včerejška mám plný terárko jakoby kůže a želvička má kolem krku jakoby závojíček,tak jestli to dobře chápu,tak roste a loupe se jí stará kůže ????

elvapb5.jpg ještě jestli Vám tedy nebude vadit odpovědět na můj laický dotaz :-( je to tra. scripta scripta??? a ten malý flíček nemůže to být příznakem nějakého onemocnění. Promínte že vám obtěžují s prominutím s takovými pitomostmi,ale chci být scholný se o svou želvu zodpovědně starat :-)))