Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem časté svlékání

AHojte, potřeboval bych poradit.Moje guttata asi pět let stará, se často svlíká, ted během dvou měsíců asi tak čtyřikrát.Svlečka bejvá i potrhaná, jinak normálně žere, teplota v pohodě.A ani jsem nespozoroval žádný parazity.Nevíte co by to mohlo bejt??Dík

Nejsem žádný velký odborník, ale přesně Vámi popisovaný problém měla se svou dospělou guttkou kamarádčina dcera. Kdosi jim řekl, že je to nedostatkem vitamínů. A skutečně poté, co jí začali potravu obalovat v sypké vitamínové směsi, problém se rychle upravil. Vím, že věsměs se udává, že kvalitně krmený had dotovat vitamíny nepotřebuje, ale tohle mám opravdu z první ruky a domnívám se, že podáním vitamínů snad nelze hadovi ublížit.