Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topný kabel, tropické terárium

Dobrý den, pořidila jsem si terárium 40x30x30, v níž jsou již 3ks Coleonyx Mitratus. Vzhledem k tomu, že je mám v dosti chladné místnosti, tak mám problém s vytápěním a následně s výkyvy (den/noc):-/. Po izolaci zvenku polystyrenem je pod žárovkou kolem 30st., gekoni stejně spí pod úkryty úplně jinde, kde je právě teplota kolem 22st., což je málo, v noci to klesne bez žárovky na 18,19st. Jediné, co mě napadlo, je topný kabel, který bych dala mezi dno a ten polystyren....Otázka je, jak silny kabel? stačí 15w, či je lepší 25w, když musí být v teráriu mezi 24-28st., a v noci kolem 21st.? nemám totiž ani potuchy, kolik stupnů vyprodukuje každý kabel dle wattů. Může se kabel vložit mezi polystyren a dno terária? Díky moc za odpověď:-). Iveta

při takové velikosti teraria bych asi použil topnou folii - kabely při vatáži 15w jsou hodně dlouhý 25w už hodně topí sám používám regulátory ale mám kabely zakoupený v metráži a watáž jsem neřešil adal jsem si tam regulátor podle digi teploměru nastavím teplotu ,na takovouhle velikost teraria by se možná hodila folie co nabízí goniatit ale nevím jak to topí bud použít regulátor nebo termostat, topení se vkládá mezi podložku /polysty.ren/ a sklo teraria musí se ale zjistit teplota aby se gekoni neupekly.regulátory používám ze stavebnice cena asi 100kč bez chladiče utáhnou 200w ,termostat stačí rt-2 ,digi teploměr se sondou cca250kč,chvíly trvá než se to naladí celkem záleží na výkyvu teplot v místnosti

díky za odpověď, samozřejmě bych tam pak dala i slabší žárovku, nyní je tam 25w, aby mi neumrzli. když bych vychytala tu potřebnou teplotu, tak bych tam dala 15w žárovku, která sotva hřeje /jen imitace denního světla/. Jo a ještě mají tak 3cm vlhké rašeliny na dně. V místnosti je tak kolem 17st., i když se topí v domě, tak tato místnost je nejchladnější.

super, vlhkost oni také potřebují, přes den kolem 80%, noc i těch 90%vlhkosti. Což se asi také teď nevytvoří, když tam je nízší teplota. rosím ráno a večer, plus misku s vodou mají. Myslím, že vlhkost a teplo by ten kabel mohl vyřešit.