Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topný kabel, tropické terárium

Dobrý den, pořidila jsem si terárium 40x30x30, v níž jsou již 3ks Coleonyx Mitratus. Vzhledem k tomu, že je mám v dosti chladné místnosti, tak mám problém s vytápěním a následně s výkyvy (den/noc):-/. Po izolaci zvenku polystyrenem je pod žárovkou kolem 30st., gekoni stejně spí pod úkryty úplně jinde, kde je právě teplota kolem 22st., což je málo, v noci to klesne bez žárovky na 18,19st. Jediné, co mě napadlo, je topný kabel, který bych dala mezi dno a ten polystyren....Otázka je, jak silny kabel? stačí 15w, či je lepší 25w, když musí být v teráriu mezi 24-28st., a v noci kolem 21st.? nemám totiž ani potuchy, kolik stupnů vyprodukuje každý kabel dle wattů. Může se kabel vložit mezi polystyren a dno terária? Díky moc za odpověď:-). Iveta

super, vlhkost oni také potřebují, přes den kolem 80%, noc i těch 90%vlhkosti. Což se asi také teď nevytvoří, když tam je nízší teplota. rosím ráno a večer, plus misku s vodou mají. Myslím, že vlhkost a teplo by ten kabel mohl vyřešit.