Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epicrates cenchria cenchria

Zdravim,
tak jsem si poridila tohoto hada a mam par dotazu.:-)
Lezou vam tihle hadi i do vyssich sfer?:-D Chtela bych mu v terarku udelat police, tak zda-li tam bude lezt.:-p
A potrebuje tento had UV? Nikde jsem to nenasla, ale tato otazka me holt taky napadla. Chovali jsme totiz Phelsumy a ty to samo potrebujou.:-)
Diky za odpovedi.;-)

Štěpky jsou nic moc, ECC se rád zahrabává do vlhkého substrátu, ideální je rašelina pokrytá pláty mechu nebo rašeliníkem (může to být i smíchané), prostě aby substrát držel vlhkost (přitom ale nebyl mokrý) a umožňoval hrabání. Důležitý je i tepelný komfort, hadi mají tak rádi vlhký substrát, že raději jsou zahrabány v místě, které je vlhké, ale přitom tam je chladněji než je vhodné, je třeba aby terárium bylo poměrně tepelně vyrovnané ideálně mezi 26-28 st., v noci jen mírný pokles (24-26), pozor na vysoké teploty, pokud by v teráriu bylo dlouhodobě okolo 30 st. a více, dochází k poruchám trávení a posléze i úhynu.

Zdravim,
napadla me dalsi otazka.:-D

Topim v terarku 75W obyc zarovkou, a porad tam mam nejak malo stupnu. Pres den 22-24°C. A tak se ptam, pomohla by nejaka terarijni zarovka neco jako Sun glo a takove...

Prijde mi totiz, ze 100W zarovka uz by byla dost, nebo ne?:-)

Diky za radu!;-)

Důležité je jaké teploty má pod žárovkou a na substrátu blízko v okolí žárovky, já používám málokdy silnější žárovku než 40W, pokud je příliš chladno v místnosti, spíš bych kombinoval žárovku s topným kabelem, který by byl umístěn pod cca polovinou až 2/3 dna a vyhříval celkově prostředí a substrát a žárovka by byla jen na lokální dohřátí + několik málo stupňů oproti ostatnímu prostředí.
Důležité je aby byla v teráriu pro ECC relativně stálá teplota (24-26 st.C) jen s malým lokálním zvýšením na cca 28-30, v noci by měl být pokles jen mírný na cca 22-24, proto je vhodné dohřívat celý prostor terária topným kabelem (nebo rohoží) po 24 hodin a přes den jen přidat na 10-12 hodin žárovku (většinou stačí tak těch 25-40 W).