Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anakondak - hnis na hlave??

Cau, mam takovej problem u anakondaka. Na hlave se mu na trech supinach vytvoril nejspis hnis nebo co to je. Uz to mel jednou zhruba na jare. Kdyz to mel na jare, tak kdyz sem se toho jednou dotkl, tak to jakoby prasklo a pokud si pamatuju, tak vytekla i naka tekutina. Tehdy sem oddelal vodu a mazal mu to betandinem a zlepsilo se to. Ale mel to na zadech, tak sem se tak moc nebal. Ted to ma na hlave a i nad horni celisti blizko nosnich direk. Mam zas udelat stejnej postup nebo neco jinyho?
Jinak podminky: teplota vzduchu stale mezi 28-32st. Moznost vyhrati na sutru asi kolem 35-37st zhruba. Vlhkost kolem 70% a teplota vody stale kolem 28st zhruba.
[http://i71.photobucket.com/albums/i129/Lachesis_CZ/ IMG_2683-1.jpg?t=1225482413]

Ahoj.Já chovám Eunectes notaeus,ale nikdy jsem se s tímto problémem u nich nesetkal.Stávalo se mi,ale u P.regius,že se mi u nich při vyšší vlhkosti udělali pod šupinami puchýřky.Jednalo se o mykozu.Pokud by to bylo mykotického původu,stačí snížit vlhkost,na několik týdnů (cca 3 týdny)dát jim menší nádrž na vodu a denně mazat antimykotickou mastí ( např. canesten)Snad jsem Ti alespoň trochu pomohl.

Jsi si jistý že je to hnis?Jde mu to smejt?Pokud to nejde dobře dolu vodou tak to hnis neni.Podle poslední dotky to vypadá jako by měl zánět a začínalo by to mokvat , ale takhle by se to nerozlezlo.Pak určitě napiš co ti poradí veterinář.;-)

Zdarec, zřejmě půjde o nějaký absces,ty bývají u hadů dobře zapouzdřené. Nezbyde tedy nic jiného než to otevřít- říznout, nechat obsah vytéci, udělat výtěř (s kultivací a citlivostí na ATB) a ránu vydesinfikovat. Než se rány zacelí, nechal bych jej nějakou dobu na suchu.;-)

Tak sem se vratil od veta. Tohle mam napsany v dokladu:

Hnisave postulky pod šupinami ruzne po tele + vetsi loziska az abscesy na hlave (3x3mm), trva to asi 5dni (v minulosti jiz podobne mel a ustoupilo po lok. aplikaci Betadinu).
Cytologicky mnozstvi deg. neutrofilnich granulocytu + kulatobunecny infiltrat.
Dop. denne koupele v Alfadinu + lok. Alfadin konc. + Bactroban nug min. 1x denne.
1x za 3dny celkove ATB Fortum 0,6ml

No ta injekce se mu vubec nelibila a pekne sebou mrskal...no na ty injekce si bude muset zvyknout.

Takze v terku je jen s malou miskou na vodu (to byl uz predtim) a je pouze na ubrouscich

Me to nepride drahy, kdyz si vzpomenu, co jsme platily za kocoura.
Tak to sem napisu, co sem vse platil:

Zakl. vysetreni plazu..................200kc
Otiskovy preparat + mikroskopie...150kc
Barveni dle Dip Quicka ................30kc
Injekce intramaskularne...............30kc
Fortum 1x500mg inj. ..................250kc
Bactroban 15g ung. ...................130kc
Alfadin sol. 20ml ........................50kc

Sledoval som tento vyvoj od zaciatku ,aj ked som nereagoval, nic odborne som k tomu nemal a hluposti som vypisovat nechcel ,ale som rad ze sa dari a ako vravis takmer uz podarilo problem odstranit a tak pripijam na zdravie vsetkych chovancov:beer: ale aj chovatelov;-).Ozaj myslim ze za tych par stoviek to urcite stalo za to.Este raz super.Nech sa dari.

Ahoj Lachesis, můžeš mi prosím popsat, jak onemocnění začalo probíhat? Ve středu jsem objevila na těle své asi 3.leté krajty královské divné místo. Takové trochu propadlé dovnitř, velké asi jako nehet malíčku. Dnes jakoby místo prasklo a vyteklo něco kluzkého a jedna šupina upadla. Nerada bych něco zanedbala. Podmínky chovu jsou standardní. Chovám pohromadě dva jedince, samička je v pořádku. Nemám bohužel možnost fotit. Díky předem za odpověď!