Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python curtus brentensteini

Ahoj všem.Prosím poraďte!Mám P.c.brentensteini cca 50cm ,chovám ho v teráriu o rozm.70/50/40cm.Dno mám dohřívané topným kabelem 40W a 40W žárovku.Jako substrát používám cipřišové štěpky,mám zde 80%vlhkost teplotu 35-28°C.Přesto již měsíc podávám inj antibiotika,jelikož moje curtuska měla stomatitidu a stále ještě sliní a při dýchání to jakoby praská.Podotýkám,že vše je pod veterinárním dohledem opravdu odborného lékaře na plazy.CO DĚLÁM ŠPATNĚ?V jakých podmínkách chováte curtusky Vy.Viděl jsem fota od některých chovatelů a ti je měli doslova na bahně z lignocelu,to se mi zdá přehnané,nebo ne?Díky za jakoukoli dobrou radu.

ahoj mam brongersmajky terarko je 100 krat 100 vyška 60 cm temeř jedna třetina boční stěny je z pletiva /pozink 10 krát 10 mm/ve přední stěně otvírací dvížka s mezerou 3 mm po obvodu vpodlaze topný kabel na stropě žárovka 40 watu , substrát je cipřiš téměř pod vodou a tak ho více méně udržuju /když odjedu pryč tak to nikdo nedoleje protože se všichni bojí/ tedka dodělávám 100 krát 140 výška 80 cm tam mam otvor 90 krát 8 cm u stropu na boční stěně vepředu šibovačky ještě to nemam hotový takže funkčnost větrání zatím nevím počítačovej vetráček v nejhorším případě pomúže ,rašeliník by byl nejlepší ale kdeho brát taková kvanta anedrancovat rezervace