Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pečovat o dospělou želvu?

Dobrý den,můj syn dostal k narozeninám dospělou želvu zelenavou. Máme jí v teráriu s podestýlkou z bukové kůry a otvorem na žárovku uprostřed. Vyčetla jsem,že by se jí mělo svítit někde v rohu,ale bohužel toto terárium to neumožňuje. Poradíte mi někdo jestli jí můžu takto svítit nebo se pokusit vymyslet něco jiného. Máme strach,aby se jí terárium moc nevyhřívalo. Pak jsem se chtěla zeptat zda je nutné jí zazimovat,když jí máme doma teprve den. Děkuji předem za odpověď.

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno, měl bych jen krátký dotaz! Všiml jsem si, že moje želvy sem tam pojídají hobliny, nemůže jim to nějak ublížit nebo jim chybí nějaká složka potravy, nerad bych je nějak opomíjel....? Děkuji za radu! Hezký den ;-)