Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pardálka

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Koupila jsem si samce pardálky a hodně mu pyramiduje krunýř,následkem nedostatku slunce asi.Koupila jsem Reptil elixír,má se dávat 1 kapka na 100g,takže 15 kapek mu musím dát,protože má 1,5 kg.Ale nevím,jestli mu to dát do pití,když to nevypije všechno a jestli nevadí,když se toho napije menší želva,aby se nepředávkovala.Mám 4 želvy v 1 terárku.Děkuji

Složení je vitamín A 100000 m.j./ kg, vitamín D3 10000 m.j./ kg, vitamín E (alfatokoferol) 1000 mg / kg.
Je zajímavé jak lidé rádi utrácejí za 200ml lahvičku cca jistě alespoň 100,- Kč. Paslin nic osobního, jen se divím.
Pyramidování není to samé jako rachitis, je způsobeno především nevhodnou skladbou potravy a suchým chovem.
Na druhou stranu je fakt, že rachitidou i pyramidováním může trpět želva současně.

No já tomu vůbec nerozumím,proto se ptám.Ta lahvička nestála stovku,ale 67 kč a poradila mi to veterinářka.Já mám želvy asi 5 let,ale s takhle pyramidovaným krunýřem jsem se nesetkala.Pardálky jsem si pořídila nedávno a proto nevím a radši se zeptám než želvy nějak předávkovat.Původní majitel mi nakonec poradil COMBIZOL,3 kapky do vody každý den,a můžou to všechny želvy,i ty malý.Pokud to budu dávat,srovná se jí ten krunýř někdy?

Jestli se nepletu tak Kombisol je nový název Kombinalu a toho bych rozhodně 3 kapky každý den do vody nedávala,to je strašně moc! Normálně se dává jedna kapka měsíčně rovnou na tlamičku :!: Ale pozor je to Kombisol AD3, tuším,že někdo psal,že mu chtěli vnutit Kombisol D2,ten NE!

Hlavně to pyramidovatění nemusí vůbec být způsobeno nedostatkem D3, větší problém může být buď nevyvážená potrava (nadbytek ovoce a zeleniny - příliš rychlý růst) a nebo a to je skoro nejpodstatnější chov na suchém substrátu. Mladé želvy potřebují dostatečně hlubokou vrstvu vlhkého substrátu, do které se mohou celé zahrabávat. Pokud už pyramidy má, tak se nesrovnají, ale nebude se to dál horšit.